A társaság akkor azt közölte, hogy „mindent megtettünk annak érdekében, hogy ezt a helyzetet elkerüljük, de ez a jelenlegi gazdasági helyzetben sajnos nem sikerült”. Az ország történetének legnagyobb utazásiiroda-csődje a szakembereket is meglepte, hiszen az egyik legmegbízhatóbb irodának tartották az Aerovivát. A társaságot 1998-ban jegyezték be, 2005-től 2008-ig hatmilliárd forint feletti árbevételt ért el. Nyeresége a jelentős forgalom mellett minden évben eltörpült, 2004-ben még 64 millió forintot tett ki, a következő időszakban viszont rendre 15 millió alatt maradt.
A cég utoljára 2009-ben adott le beszámolót, árbevétele akkor 4,8 milliárd forint volt, nyeresége 12,6 millió. Az idén több alkalommal indult a társaság ellen közjegyzői végrehajtás. Az utazási irodát két magánszemély alapította, Gyarmati Péter és Terjék Aranka, de néhány hónappal később kiszálltak, s Gyarmati Ferenc lett az egyedüli tulajdonos. A két Gyarmati egyébként egy másik utazásszervező cégben, az Adastra 2000 Kft.-ben is tag. E cég székhelye megegyezik az Aeroviváéval, jelentős tevékenységet azonban nem végez, miután tavaly nulla forint árbevétel mellett 50 ezer forint veszteséget hozott össze.
Rövidesen lezárják az utasok kártalanítását – közölte a gazdaság.huval Horváth Péter, az Aeroviva vagyoni biztosítékát kezelő QBE Insurance Europe Limited értékesítési igazgatója. Már valamennyien megkapták a kárigény 40 százalékát előlegként, jelenleg néhány vitás esetet vizsgálnak, és befejeződhetnek a kifizetések. Ezek már csak néhány százalékot jelentenek – mondta Horváth Péter.
A hírügynökség információi szerint tovább folyik a nyomozás annak kiderítésére, hogy mi okozta az iroda váratlan fizetésképtelenségét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.