Az energiapiac liberalizációját követően a jogszabályi feltételek megteremtődtek ahhoz, hogy erős piaci verseny alakuljon ki a villamosenergia-kereskedők között. A mostani felmérésben azt vizsgáltuk, hogy mennyire érezteti ez a hatását a KKV szektoron belül.
A kkv-vezetők a közepesnél gyengébbnek ítélik meg a versenyt a villamosenergia-kereskedők között. Erős versenyt csak szűk 9 százalékuk tapasztal és viszonylag számottevőt is csak 12 százalékuk. Ezzel szemben háromtizedük (29 százalékuk) szerint gyenge a verseny, míg 22 százalékuk szerint egyáltalán nincs ebben a gazdasági szegmensben. További 28 százalékuk pedig közepesen erős versenyt tapasztal. Értékeléseik átlaga 1–5 skálán, ahol a növekvő értékek erősebb versenyt jeleznek, mindössze 2,6, ami gyenge-közepes versenyre utal.
Az elkövetkező félévben a megkérdezett vállalatok több mint egytizede tervezi, hogy más villamosenergia-kereskedőhöz szerződik át. Természetes módon közöttük többségben vannak (9 százalék), akik a kedvezőbb árak, míg 3 százalékuk a várt jobb szolgáltatási színvonal miatt döntöttek a váltás mellett.
A piaci lehetőségeket mutatja, hogy a cégvezetők többsége, 58 százaléka jelezte, hogy elgondolkodna a szolgáltató-váltáson, ha ismerné a feltételeket. Háromtizedük viszont ragaszkodik jelenlegi szolgáltatójához, mivel elégedett vele. A kkv-k 46 százaléka számára szempont a szolgáltató-választásban, hogy teljes mértékben magyar tulajdonú energia-kereskedőtől vásároljon áramot. Ebből a körből 35 százalékuk számára ez kifejezetten döntő tényező, míg a maradéknak részben meghatározó szempont a szolgáltató tulajdonosi háttere. Azok a vállalatok, akik akár a szolgáltatás színvonala, akár ára miatt a közeljövőben más energia-kereskedőhöz akarnak átszerződni, az átlagosnál nagyobb, 56 százalékos arányban számoltak be arról, hogy döntésükben figyelembe veszik azt, hogy a szolgáltató hazai tulajdonban van-e.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.