Ezek alátámasztják az érdekvédelmi szervezetek azon véleményét, hogy a jövő hónaptól esedékes béremelés kezdetnek nem rossz, de korántsem elégséges. Tavaly egészen pontosan 1901 egészségügyi dolgozó kérte az EEKH-tól a külföldi munkavállaláshoz szükséges igazolást, ez év első felében 985-en folyamodtak hozzájuk ezért a papírért.
Az elvágyódók nagyobb része továbbra is orvos: közülük 542-en kértek és kaptak hatósági bizonyítványt. Ám miközben 2011-ben még a távozók 63 százalékának a neve előtt volt ott a dr. rövidítés, 2012 első hat hónapjában már csak 55 százalékuknak. Úgy tűnik, már az ápolók sem várnak a csodára: míg tavaly az összes külföldön munkát vállaló egészségügyis 16,5 százalékát tették ki ők, most már a kiutazók negyede ápoló. 246 szakdolgozóról van szó, szemben a tavalyi egész évi 314-gyel.
Az elmúlt öt évben megháromszorozódott a külföldön munkát vállaló vagy ezt tervező egészségügyi dolgozók száma. 2007-ben 664-en, tavaly már 1901-en kérték ki az igazolást.
Mindeközben az elmúlt öt évben a hazánkban munkát vállalni szándékozó külföldi egészségügyisek amúgy sem jelentős száma is csökkent. 2007-ben 165-en, 2011-ben 83-an kérték diplomájuk honosítását, a legtöbben Romániából. Jelenleg 3400 külföldi állampolgárságú egészségügyi dolgozó szerepel a nyilvántartásban. Több mint 2200-an orvosként, ötszázan fogorvosként, 250-en gyógyszerészként, több mint kétszázan ápolóként, szülésznőként dolgoznak itt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.