A bizottság az Európai Tanáccsal egyetértésben döntött a javaslat tervezetről, amelyről várhatóan jövő tavasszal szavazhat az Európai Parlament. A grémium célja, hogy egyértelműbbé és átláthatóbbá tegyék a speciális élelmezési igényekkel rendelkezők számára gyártott termékek jelölését. Az indoklás szerint a teljes piac mindössze 1-2 százalékát kitevő szegmens esetében azért van szükség a nagyobb szigorra, hogy ezzel erősebb védelmet kapjanak a legsérülékenyebb csoportok.
A javaslat szerint a csecsemők számára gyártott tejkészítményeken nem jeleníthetőek meg olyan képek, amelyek idealizálják a termék fogyasztását, emellett áttekintik a nagyobb, 12-36 hónapos gyerekek számára készített tejtermékekre vonatkozó szabályokat is.
A bizottság egyúttal felülvizsgálja az alacsony kalóriatartalmú diétákhoz használható, gyakran "fogyókúrásként" aposztrofált élelmiszerek jelölési szabályait, csakúgy, mint a szigorú diétához (napi 800-1200 kilokalória) használt élelmiszerek címkéit.
Az illetékes európai parlamenti bizottság ezzel párhuzamosan döntött egy a generikus gyógyszerek gyorsabb bevezetését célzó javaslatról is. A képviselők javaslata szerint a tagállamoknak 60 nap alatt kell majd dönteniük a generikus gyógyszerek bevezetéséről azért, hogy gyorsabban elérhetőbbé váljanak az olcsóbb készítmények. Biztosítani kell a jogorvoslati lehetőséget a gyártók számára az indokolatlan késések esetére és az illetékes szervezeteknek nyilvánosságra kell hozniuk szakértőik nevét és érdekeltségi körét is. A bizottság arról is döntött, hogy a tagállamoknak évente egyszer nyilvánosságra kell hozniuk a társadalombiztosítás által támogatott gyógyszerek árlistáját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.