A világ második legnagyobb telekommunikációs felszerelésgyártójaként számon tartott Huawei nettó profitja 33 százalékkal nőtt a 2011-es adatokhoz képest. Ez azt jelenti, hogy egész év során a cég mintegy 15,4 milliárd jüan (539 milliárd forint) nyereségre tett szert, miközben forgalma 8 százalékkal 220,2 milliárd jüanra (7,7 ezer milliárd forint) nőtt. A jó eredményeket elsősorban új telekommunikációs projektjeivel és okostelefonjainak növekvő eladásával magyarázza a vállalat.
A Huawei jövőt illetően is optimista, a következő évekre is forgalmának és profitjának növekedését jósolja. Ahogy Meng Cseng-fej, a vállalat alapítójának lánya az egyelőre nem auditált eredmények közlésekor fogalmazott, jövőre a forgalom 10-12 százalékos bővülésére számítanak.
A Huawei után a második legnagyobb kínai telekommunikációs felszereléseket gyártó cég, a ZTE vasárnap a hongkongi tőzsdén közzétett közleménye szerint 2012-ben az előzetes becslések alapján mintegy 2,5-2,9 milliárd jüanos (87,5 milliárd - 101,5 milliárd forint) nettó veszteséget valószínűsít. A rossz eredményért elsősorban az exportpiacok szűkülés és a világgazdasági válság következtében visszaeső bevételnövekedés okolható, ugyanígy a mobiltelefonok árának csökkenése is rosszul érintette a céget.
Az első negyedévben már nyereséget vár a cég, ahogyan a Morgan Stanley is ezt valószínűsítette legutóbbi jelentésében.
A két kínai távközlési céget tavaly az amerikai képviselőház titkosszolgálati bizottsága nemzetbiztonsági kockázatnak nyilvánította, annak ellenére, hogy - mint utóbb kiderült - semmilyen konkrét kémtevékenységre utaló bizonyítékot nem tudtak felmutatni. A vállalatok ezután máshol is heves kereszttűzbe kerültek: Ausztráliában, Kanadában és az Egyesült Királyságban is vizsgálták a kínai kormányhoz fűződő kapcsolataikat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.