Egy korábbi szerződésmódosítás értelmében a GTECH G2 cégnek december 17-ig kellett befejeznie a Szerencsejáték Zrt. új sportfogadási rendszerének fejlesztését. „A GTECH befejezte a fejlesztést a rendszeren, és telepítette a rendszert a végleges, az éles indulásra alkalmas környezetbe. A rendszer leszállítását követően azt ellenőrizzük, hogy az új weboldal minden szempontból megfelel-e a szerződésben vállaltaknak, a Szerencsejáték Zrt. elvárásainak. A telepítések és az ünnepek miatt a tesztek január 2-án kezdődtek meg” – tudatta lapunkkal az állami cég.
A beszállító partner GTECH a késedelmes teljesítés miatt korábban már 105,6 millió forint kötbért fizetett a Szerencsejáték Zrt.-nek, és további 40 millió forintot kellene, ha az új szállítási határidővel is csúszott volna vagy hibásan teljesíti a vállaltakat. A fejlesztéssel és üzemeltetéssel együtt 6 évre összesen 670 millió forintba kerülő új sportfogadási oldal fejlesztőjével, az olasz Lottomatica csoporthoz tartozó GTECH G2-val már 2011 decemberben kötött szerződést az állami lottótársaság.
Azzal, hogy a GTECH befejezte a rendszer fejlesztését, egy akadály megint elhárult a hányattatott sorsú sportfogadási oldala indulása elől, ennek dátuma azonban továbbra sem ismert. Az egyelőre ismeretlen nevű oldal az eredeti elképzelések szerint már a tavaly júniusi ukrán-lengyel közös rendezésű labdarúgó-Európa-bajnokság előtt startolt volna, így már több mint féléves csúszással kell számolni.
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint „komplex fejlesztési és tesztelési folyamatokra van szükség ahhoz, hogy játékosaink számára a lehető legjobb játék- és fogadási élményt nyújtsuk; az elmúlt hónapokban ezek a munkálatok folytak. A telepítés után indulhat a rendszerszintű funkcionális, integrációs, terhelési próbaüzem. Ennek eredményeitől függően lehet majd dönteni a weboldal éles indulásáról”.
Szentpétery Kálmán vezérigazgató korábban elmondta: a többi szolgáltatótól eltérően többek között a befizetésnél és a nyeremény-kifizetésnél sem vonnak majd le jutalékot, és mivel minden pénzügyi művelet forintban történik, átváltási jutalék és árfolyamváltozás sem terheli a fogadókat. Az állami cég már 2012-ben néhány milliárdos árbevételt szeretett volna ezen a területen elérni, 2-3 éven belül pedig több tíz milliárd forintos forgalomra számítanak.
Nem tudni, pontosan mekkora az átfedés a nyerőautomaták és a lottózók közönsége között, de ártani biztosan nem fog a Szerencsejáték Zrt-nek, hogy a NAV tapasztalatai szerint előbbieket valóban kivonták a forgalomból. Más kérdés, hogy különböző számítógépes terminálokat próbálnak pénznyerő automataként üzemeltetni a törzsközönség számára, ezeket a rendőrséggel közösen igyekeznek lefülelni. A szerencsecég lapunknak cáfolta azokat a lapértesüléseket, amelyek szerint a jövőben a lottózókban is lehetne lóversenyre fogadni.
Az viszont biztos, hogy a Szerencsejáték Zrt. még tavaly novemberben szerződést kötött a Hung-Ister Filmprodukciós Zrt-vel, amelynek értelmében a Simicska Lajos érdekkörébe tartozó cég 2013-ban 1,6 milliárd forintért gyártja és teszi közzé az állami vállalat reklámait.
-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.