Az Európai Unión kívüli bázisok és úticélok a társaság bevételének mintegy 10-15 százalékát adják jelenleg. Ez a tervek szerint a jövőben változni fog, és a cég növekedésében meghatározó szerepet játszik a következő években a keleti terjeszkedés. Konkrét célpontokat Váradi József egyelőre nem nevezett meg, annyit azonban elárult, hogy oroszországi, törökországi, illetve a Kaukázusban és Közel-Keleten található célpontok felé indítanának új járatokat.
A Wizz Air folyamatosan erősíti magyarországi jelenlétét, ennek jegyében mintegy másfél hónap múlva megnyílik a társaság hazai képzési központja – közölte a vállalat vezérigazgatója. 1500-2000 ember folyamatos továbbképzését végzik majd Magyarországon. Ezt a tevékenységet korábban nyugat-európai szolgáltatóktól vásárolta a cég, de most „házon” belülre hozták. Budapest a karbantartási tevékenység vonatkozásában is egyre nagyobb hangsúlyt kap, ezt a szolgáltatást a Lufthansa Technik Budapest végzi a társaság számára.
A Wizz Air a március 31-én záruló üzleti évben is nyereséges marad, bevétele pedig 10 százalék feletti mértékben nő. A társaság az új üzleti évben is 10 százalék feletti forgalomnövekedéssel számol. A cég forgalmának mintegy 70 százaléka származik a jegyárbevételből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.