Ezúttal is főleg kocsmák, bárok, nemzeti dohányboltok döntöttek úgy, hogy helyet szorítanak a lovis termináloknak. Most is főleg városok szerepelnek a listán Budapesttől Békéscsabáig és Ózdtól Gyömrőig, de már 3-4 ezer lelkes falu is büszkélkedhet fogadóhellyel, ugyanis a Szabolcs megyei Napkor település Koktél presszójában is lehet fogadni.
Már legalább tíz olyan nemzeti dohánybolt van, ahol a lóverseny is szerepel a szolgáltatások között. Érdekes, hogy a száz bukmékeriroda döntő többsége a szegényebbnek mondható keleti megyékben található.
„A fogadóirodák listája folyamatosan bővül, és a tervek szerint 2014 tavaszára már 300 fogadóhelyen lehet majd nyomon követni a futamokat” – fogalmazott korábban Pécsi István, a Kincsem Park marketingvezetője. Az MLFSZ még 2011 decemberében írt ki közbeszerzést országos lóverseny-fogadási rendszer szállítására, amin a francia PMC, a Carrus csoport cége nyert tavaly nyáron. A tervek szerint 440 terminált helyeznének el az országban, amelyből 40 a pályán, azaz a Kincsem Parkban lenne. A rendszer 650 millió forintba került. A fogadásszervező cégnek tavaly 688 millió forintos nettó árbevétel mellett 229 millió forintos veszteséget mutat az üzemi eredménye. A szerződött partnerek 6 százalékos jutalékot kapnak. „A lóverseny mint olyan nem azért nem jó biznisz, mert rosszul csinálják, hanem azért mert a világ megváltozott. A szerencsejáték sokkal elérhetőbbé és gyorsabbá vált. A hazai lósporton egy terminál-hálózat se segít, mert ettől még nem lesznek fogadók” – vélekedik az ittapiros.com szakportál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.