Egy háromcsillagos házban már 8 ezer forintért, míg egy négycsillagos hotelben 13 ezer forintért lehetett szobát kapni. Ausztriában 20 ezer forint alatt már nehezen lehetne ilyen kategóriában szállást foglalni. Szintén nem nevezhető kedvező trendnek, hogy a budapesti szállodák ennek ellenére a vizsgált 30 európai város közül szobafoglaltságban és nettó átlag szobaárban is csak az utolsó előtti helyet tudták elérni.
Mindezt úgy produkálta az ágazat, hogy 2013 azonos időszakához képest a hazai szállodák átlagos kihasználtsága még javult is. „A kereslet kiemelkedő erősödésében szerepe volt a nagyon kedvező időjárásnak, a téli időszakban a szolgáltatók, szállodák által kezdeményezet sokféle kedvezményes akciónak, a SZÉP-kártya további terjedésének, az erősödő belföldi fogyasztásnak” – fogalmaz a Szállodaszövetség. Az európai nagyvárosok között szobafoglaltságban változatlanul Párizs és London kiemelkedik a mezőnyből, a harmadik helyet januárban ezúttal Manchester szállodái szerezték meg 63,9 százalékos telítettséggel.
A szállodaipar tavaszi, nyári mutatóit kozmetikázhatja, hogy az utóbbi tíz év legnagyobb szabású országnépszerűsítő kampányát indítja el a német piacon a Magyar Turizmus Zrt. A német piac jelentőségét mutatja, hogy egyedül akkora forgalmat generál, mint a rangsor második, harmadik és negyedik helyezettje együtt. A kampány az egészségturizmustól az ifjúsági turizmusig valamennyi területre kiterjed.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.