Nagyon fontos lenne az informatikai biztonsági audit a hazai cégek biztonságának növelése érdekében, azonban egyelőre nagyon vegyes képet mutat a magyarországi gyakorlat – mondta el György László, a Symantec hivatalos hazai képviseletét ellátó MiTech Systems Hungary Kft. ügyvezetője. Míg a nagy nemzetközi társaságok itthoni leányvállalatainál jól kidolgozott, szabványosított eljárások vannak, és még a beszállítóiktól is elvárnak valamilyen biztonsági szintet, a kis- és középvállalkozásoknál már óriási különbségek vannak. Míg például az online kereskedelemmel foglalkozó cégek biztonsági intézkedései nagyon magas szintűek, addig a többség vagy semmilyen megoldást nem használ, vagy ha fel is merül az igény az it-biztonság megteremtésére, akkor sem professzionális szolgáltatóhoz fordulnak – vázolta a helyzetet György László.
Ám nem csak a vállalati szféra, hanem a kormányzati szektor is ki van téve a támadásoknak. Ezért is fontos a nemzeti adatvagyon kezeléséről a múlt évben elfogadott törvény, amely alapján az ilyen jellegű tevékenységet végző szervezeteknek első lépésben kategorizálniuk kell magukat abból a szempontból, hogy milyen biztonsági intézkedéseket kell hozniuk, majd egy akciótervet is ki kell dolgozniuk arra, hogy érik el a kívánt biztonsági szintet. A hazai cégek egyre inkább felismerik a vállalati adatvagyon védelmének fontosságát és folyamatosan nő az annak védelmét biztosító rendszerek iránti kereslet. György László a Symantec itthoni terveivel kapcsolatban elmondta, hogy a jövőben tovább szeretnék bővíteni az értékesítési hálózatukat új partnerek bevonásával, emellett erősítenék a szolgáltatókon keresztüli forgalmazást.
Ennek fő célja az állami intézmények, energiaszolgáltatók, kutatóintézetek, privát befektetési cégek birtokában lévő bizalmas információk megszerzése volt.
A harmicegy országot érintő incidens során alkalmazott eszközkészlet bonyolultsága és számos más tényező alapján a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy egy államilag támogatott akcióról van szó.
Ennek fő célja az állami intézmények, energiaszolgáltatók, kutatóintézetek, privát befektetési cégek birtokában lévő bizalmas információk megszerzése volt.
A harmicegy országot érintő incidens során alkalmazott eszközkészlet bonyolultsága és számos más tényező alapján a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy egy államilag támogatott akcióról van szó. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.