A felelősnek tartott Meilun Chemical Materials Limited Co. nevű vállalat állítólag tisztítás, kezelés nélkül bocsátotta ki szennyvizét és ipari hulladékát. A vegyi üzemet már a múlt hónapban bezárták, berendezéseit szétszerelték, az áramot a területén kikapcsolták. Az intézkedésre azután került sor, hogy híre kelt, több mint háromszáz gyerek szenvedett ólommérgezés. Úgy tudni, a nehézfémmérgezés első jeleit már 2012-ben észlelték.
A megyei kormányzat elrendelte a telep hatszáz méteres körzetében lakó gyerekek orvosi vizsgálatát. Ennek eddig 315-en tettek eleget, de 393-an még nem estek át rajta, vagy azért, mert nem voltak elérhetők, vagy mert nem vállalták a tesztet.
A kínai központi televízió beszámolója szerint a gyermekek vérében talált ólomkoncentráció eléri az 501 mikrogrammot literenként, vagyis a korosztályra megszabott határértéknek több mint ötszörösét. Az érintett Tapu járás vezetője a televízió kamerája előtt azt találta mondani, a mérgezés lehetséges oka, hogy a gyerekek a ceruzájuk végét rágják. Szu Ken-lin azóta már nincs a posztján, és több más helyi vezetőt is leváltottak.
Kínában nem ritka a tömeges ólommérgezés, 2009-ben például - szintén Hunan tartományban - legkevesebb 1300 gyerekről derült ki, hogy a vérében ólom van. Egy olvasztóüzemet bezártak. 2011-ben Anhuj tartományban egy akkumulátorgyárról derült ki, hogy felelős 200 gyerek egészségkárosodásáért. Hasonló esetet jelentettek Csöcsiang tartományból is, ahol hatszáz ember - köztük 103 gyerek - kapott ólommérgezést alufólia-készítő üzemek miatt. Az ólommérgezés idegrendszeri, izom- és szaporodószervi problémákat okoz, károsítja a vérképző szerveket és csökkenti számos létfontosságú enzim működését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.