Sem a választott bírósági tárgyalás megkezdéséig, sem az ügyet lezáró döntésig nem korlátozható a Molnak az INA irányítójaként hozandó döntései azzal a szigorú kikötéssel, hogy minden esetben köteles a leányvállalat legjobb üzleti érdekei szerint eljárni, beleértve a részvényesi jogokat is. Ha kiszállna az INA-ból, gondoskodnia kell arról, hogy a vevő a helyébe lépjen az INA részvényesi minőségében, és viselje a választottbíróság azon döntéseinek következményeit, amelyek az az INA részvényesi viszonyainak érvényességével függnek össze.
Erről az a választott bíróság döntött augusztus 16-én, amelyhez a horvát állam az INA irányítási jogára vonatkozó keresetéhez kapcsolódó kérelmében fordult. Kérelmében szeretett volna a bíróságtól egy átmeneti korlátozó végzést, amely alapján a Mol a két fenti határidőig nem rendelkezhet az INA-ban lévő részvényeiről, és az irányítási joga nem terjedne ki az INA kapacitásának csökkentésére, vagy a finomítóik bezárására és a dolgozók elbocsátására. A horvát állam azt is kérte, hogy a Mol semmilyen módon ne cselekedhessen az INA üzleti érdekeivel ellentétesen.
A fentiek közlésére a választott bíróság kötelezte a Horvát Köztársaságot és a Molt képviselő ügyvédi irodákat, hogy tisztázzák a sajtóban az elmúlt időben megjelent, ellentmondó nyilatkozatokat. Egyébként a horvát állam kérésének egy része egyébként is teljesíthetetlennek tűnt. Egy vállalat irányítója ugyanis nem cselekedhet kizárólag a vállalat üzleti érdekei érdekében, ha egyúttal korlátozzák a gazdaságosságot célzó lépések (elbocsátás, kapacitáscsökkentés) meghozatalában. Mellesleg, adott esetben az üzletrészeladás is szolgálhatja az INA érdekeit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.