Már a jövő héten megtörténhet a vezérváltás a Tesco-Global Áruházak Zrt. élén, a cég ugyanis úgy tájékoztatta lapunkat, hogy áprilisban Nigel Jones vezérigazgató helyére Pálinkás Zsolt működési ügyvezető igazgató lép, aki a közel húsz éves társaság első magyar vezetője lesz.
A cég azt is bejelentette, hogy Tesco Europe néven új üzleti egységet hoz létre, amely a jövőben a magyar, cseh, szlovák és lengyel leányvállalatokat fogja irányítani. A Tesco Europe működési modelljén ugyan még dolgoznak, de az már biztos, hogy vezérigazgatója David Morris lesz, aki jól ismeri a magyar piacot, hiszen korábban négy évig itt dolgozott.
A négy országban lévő leányvállalatok központi irodái továbbra is megmaradnak, így a változás nem érinti a Tesco-Global Áruházak Zrt. budaörsi központját sem. A vállalat szerint az átszervezésnek az a célja, hogy „megerősítse és hatékonyabbá tegye európai működését”.
A cég sajtóosztálya lapunknak kiemelte: ez az átszervezés nem érinti az alkalmazottak számát, és az átalakulás a napi működésre nem lesz hatással, hiszen a Tesco magyarországi tevékenységét már az elmúlt hónapokban áttekintette és meghozta a szükséges hatékonyságnövelő intézkedéséket, így létszámleépítés nincs napirenden.
Értesüléseink szerint azért, mert már végbement a létszámcsökkentés. Egy hónapja a Tesco az alkalmazottakat képviselő két szakszervezetnek jelentette be, hogy 206 állás megszüntetésére készül. A nagyobbik érdekképviselet, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) elnöke, Sáling József úgy tájékoztatott, hogy nem a hálózatban csökkentik a létszámot, hanem a cég budaörsi központjában, valamint a herceghalmi és a gyáli logisztikai részlegnél. Végül a 206-ból kevesebb mint ötven alkalmazottnak nem tudtak további munkalehetőséget biztosítani.
A Tesco januárban 570 embernek munkát adó 13 üzlete bezárását jelentette be. Az itt dolgozók közül kilencvennek nem találtak új munkahelyet a bolthálózaton belül. Emellett 70 alkalmazott magától hagyta el a társaságot, amely azért zárta be a veszteséges boltokat, mert nyereségessé kell válnia. A 15 milliárd forintnál nagyobb árbevételű élelmiszer-kereskedelmi vállalkozásoknak ugyanis két egymást követő veszteséges év után meg kell szüntetniük tevékenységüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.