Egy év alatt 6,7 százalékponttal csökkent a Budapestet övező ipari-logisztikai ingatlanállomány kihasználatlansági rátája, ami az első negyedévben már csak 14,5 százalékos volt. Amint a Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BRF) megállapítja, a 2008 óta mért legalacsonyabb szint, és a tendenciát jelzi, hogy az első háromhavi adat 1,2 százalékkal alacsonyabb a tavalyi utolsó negyedévben regisztráltnál. A városi logisztikai ingatlanok kihasználatlansági rátája a piaci átlagnál 3,6 százalékponttal magasabb, jelenleg 18 százalékon áll.
A főváros környéki modern ipari ingatlanállomány összesen 1,885 millió négyzetmétert tesz ki, ugyanakkor az első negyedévben az ipari ingatlanok iránti teljes kereslet alig 106 ezer négyzetméter volt. Ez ugyan 20 százalékkal kevesebb az előző negyedéves értéknél, de már 40 százalékkal haladja az elmúlt 5 év átlagát.
A szerződéshosszabbításokat nem számolva 35 ezer négyzetméter ingatlanra kötöttek bérleti szerződést, ami tizedével kevesebb az elmúlt öt év átlagánál, viszont a 2014-hez képest 31 százalékos növekedést mutat. A bérleti piac kétharmadát a szerződések újratárgyalása fedte le.
Március végéig a Budapest környéki és a városi ipari-logisztikai piacon a BRF összesen 36 – átlagosan 2940 négyzetméterre szóló – bérleti tranzakciót rögzített. A bérbeadások több mint 90 százaléka ugyanakkor a logisztikai parkokban volt, ahol átlagosan 3400 négyzetméterre kötöttek szerződést. Ez viszont csak háromnegyede a tavalyi átlagnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.