A Mediafax hírügynökség által idézett közlemény szerint az elbocsátás pontos méretéről annak függvényében döntenek, hogy miben állapodnak meg a szakszervezetekkel. A vállalat azzal magyarázta a döntést, hogy a román hatóságok "indokolatlanul késleltetik" a beruházási terv engedélyeztetési folyamatát.
Az RMGC február közepén jelentette be, hogy 70 dolgozót meghatározott időre kényszerszabadságra küld, és tevékenységét 30 emberrel folytatja. A mostani kollektív elbocsátás a következő lépése ennek a leépítési folyamatnak.
A kanadai beruházó nem először hoz döntést elbocsátásról, hiszen egy évvel ezelőtt elküldte dolgozóinak csaknem 80 százalékát.
Ugyanakkor a vállalat nem mond le a kitermelés jogáról, jelezték, hogy hajlandók továbbra is megvalósítani a beruházást, és reményüket fejezték ki, hogy az engedélyezési folyamat újraindítására irányuló konzultációsorozat a román hatóságokkal mielőbb elkezdődik.
Az RMGC anyavállalata, a kanadai Gabriel Resources január közepén szorgalmazta, hogy folytassák a hatóságok velük a kitermelési engedély megadásáról elkezdett, majd felfüggesztett tárgyalásokat. A vállalat kilátásba helyezte, hogy kedvezőtlen válasz esetén kártérítést követel a román államtól.
A vállalat mintegy tizenöt éve próbálja kitermelni a Verespatakon és környékén rejlő 330 tonna aranyat és 1600 tonna ezüstöt, de a román parlament tavaly júniusban elutasította a bányaberuházást elősegítő törvénytervezetet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.