Információink szerint több kerületben is kérvényezték a kiskereskedelmi láncok a jegyzőtől, hogy minősítse piaccá azt az ingatlant, amelyben működnek, mert így nyitva tarthatnának vasárnap is. Vidéken van erre példa, ám ha valaki emiatt beperelné a nyitva tartókat, a bíróság a vasárnapi kereskedelmi zárva tartásról szóló jogszabály szellemisége alapján dönt, tehát amire ugyan kiteszik a piac jelzőt, de mégsem az, azt bezáratja. Így a jegyzőknek körültekintően kell eljárniuk a piaccá nyilvánítás ügyében, ugyanis a kereskedelmi törvényben szereplő megfogalmazás akár bevásárlóközpontra is „ráhúzható” – tényszerűen mégsem az.
Miközben a kereskedelmi láncok sorra megpróbálnak kibújni a zárva tartás alól, a hagyományos piacok nemigen élnek a nekik adott lehetőséggel. Jellemzően a Fővárosi Önkormányzat Csarnok és Piac Igazgatóságához vagy csak a helyi önkormányzathoz tartozó piacok árusai döntik el, kinyitnak-e, vagy sem. Ez szakmai kérdés is: a piac kereskedelmi ereje közel sem olyan erős, mint egy bevásárlóközponté vagy egy nagy alapterületű kiskereskedelmi üzleté. Az árszintje is magasabb, ráadásul a piacok állandó vevőköre vasárnap nem megy oda, a boltba járók pedig a zöldség-gyümölcs vásárlást elintézik szombaton, vagy várnak hétfőig. A gyenge piaci látogatottság miatt így nem éri meg mindenhol vasárnap is helypénzt, illetve rezsit fizetni.
Több önkormányzat viszont most politikai szempontokat követve kinyittatja a piacot, forgalmat remélve, még ha az árusok egy része zárva marad is ilyenkor, Budapest vasárnapi kereskedelmi térképe például ezzel lassan átláthatatlanná válik, miközben a kistermelők, piacműködtetők szondázzák a fogyasztókat, illetve igyekeznek pozíciót fogni.
Hasonló folyamat játszódik le a lakóhely közeli kisboltoknál is: információink szerint itt is vegyes a kép, van akinek nagyon jól megy, van aki szerint semmi értelme kinyitni pluszköltségek árán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.