Új területeken igyekeszik megerősíteni pozícióját a világ vezető nyomtató- és fényképezőgép-gyártója, így például a profi filmkészítők számára is kínálnak már termékeket, de a legújabb eszközüket bemutató párizsi Canon Expón nagy teret kaptak az egészségügyi képalkotási rendszerek is. Többek között egy új, fotoakusztikus mammográfot mutatott be a cég, amely a lézertechnológia és az ultrahang kombinálásával alkot speciális 3D-s képet, megkönnyítve így a diagnosztizálást.
Rokus van Iperen, a Canon EMEA- (Európa, Közel-Kelet, Afrika) régióért felelős elnök-vezérigazgatója a rendezvényen arról beszélt, hogy az okostelefon-tulajdonosok több mint 80 százaléka rendszeresen használja a készülékek fotózási funkciót, ami egy fényképezőgépeket is gyártó cégnek nem igazán jó hír. A társaság egyelőre az elkészített fotók tárolásában és kezelésében lát piaci lehetőséget, saját felhőalapú fotószolgáltatást indítottak Irista néven, illetve egy fotóalbum-alkalmazást is megalkottak Hdbook EZ néven.
A megújulás részeként három stratégiai irányt határozott meg Rokus van Iperen: a 3D-s nyomtatást, a grafikus nyomtatást, illetve a hálózati képalkotó és elemző rendszereket. Utóbbiak között például egy olyan nagy érzékenységű, ultra-telefotó objektívvel felszerelt kamerát is bemutattak, amellyel a hagyományos hálózati kamerák fényerejének nyolcszorosát is el lehet érni. Így rossz fényviszonyok mellett vagy akár sötétben is tiszta, pontos képet kapunk, infravörös megvilágítás nélkül. A kamerát leginkább a biztonsági ipar hasznosíthatja: nagyobb városi terek megfigyelésére is használható a rendszer.
A világ legnagyobb fényképezőgép-gyártója természetesen számos új kamerát is bemutatott, köztük olyanokat is, amelyek egyelőre csak a jövőt képviselik. Az újdonságok között ott van az EOS M10, amely a tükör nélküli fényképezőgépek legfrissebb modellje a Canonnál. A készülék a vállalat legmodernebb képalkotó processzorát használja, illetve 18 megapixeles szenzort kapott. A cég emellett olyan fényképezőgépeket is elhozott Párizsba, amelyekkel már 8K-s, vagyis a szupernagy felbontásnál is lényegesen részletgazdagabb képek készíthetők.
De bemutattak egy 120 megapixel felbontású kamerát is, igaz, használatának egyelőre korlátot szab, hogy nagyjából 200-230 megabájtos fotókat készít. Ennek megfelelően megdöbbentően nagy kapacitású számítógépre van szükség ahhoz, hogy megjeleníthessük, illetve szerkeszthessük az egyelőre prototípusként létező eszköz által készített fényképeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.