BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sikert hozott a repülő kerékpár

Különleges repülő, a szöveges üzenetet filmmé alakító alkalmazás, a kerékpárokat megokosító csengő – többek között ezekkel az újdonságokkal kerültek be idén a magyar innovátorok a New Europe 100-as listára. Az idén második alkalommal kiadott rangsorba Kerülő Balázs a Flike egyszemélyes elektromos drónmotort fejlesztő ByeGravity alapítójaként került be. Az eszköz neve a repülni és a kerékpár szavak angol megfelelőinek (fly+bike) összevonásából származik, és jól mutatja, hogy mire használható: tulajdonképpen egy repülő bicikliről van szó, amely hasonlít a drónokra.

A hagyományos kerékpárokat alakítja intelligens közlekedési eszközzé a Shoka, amelynek fejlesztője, Falus Dániel ezzel az újítással került fel a New Europe 100-as listára. A készülék egy okoscsengő, amely a hozzá fejlesztett alkalmazással más-más jelzést tud adni az autósoknak és a gyalogosoknak: riaszt, ha el akarják lopni a biciklit, és természetesen követi a használati szokásokat, így az egészségmegőrzésben is hasznos lehet.
Különleges sikert tudhat magáénak már most a ClipDis alapítója, Hapák Sámuel, akinek az alkalmazását a Facebook még márciusban felvette azon bővítmények listájára, amelyekkel a platformmá alakított Messenger kiegészíthető. Az applikáció a szöveges üzenetet alakítja át videóvá, a beírt szöveg szavait híres filmek szereplői mondják ki, vagy mémektől veszik át.
Felkerültek még a százas listára a menekülteknek segítő InfoAid alkalmazás létrehozói, Enys Mones és Nina Kov, a nők figyelmét a technológia felé fordító Skool program társalapítója, Koleszár Szilvi, a CrypTalk alapítója, Kun Szabolcs, Bodó Balázs közgazdász, médiakutató, valamint Vitézy Dávid, a BKK volt vezérigazgatója.

A régió fejlődésében vezető szerepet betöltő száz személyiséget bemutató New Europe 100 listát a Res Publica állította össze a Visegrádi Alappal, a Google-lel, a Financial Timesszal, valamint számos jelentős régióbeli intézménnyel együttműködve. A felsorolásban szereplők fele vállalkozó, közel egyharmada pedig aktivista vagy politikus. A legtöbb újító – 27 – Lengyelországból található a listán, viszont nagyon előretört Szlovákia, amely 12 emberrel képviselteti magát a New Europe 100-ban, ezzel az országok rangsorában a második helyet szerezte meg. Magyarország a nyolc innovátorral az ötödik helyen végzett idén.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.