Elárasztották az idei CES-t (Consumer Electronics Show) a drónok, több mint száz modellt mutattak be a gyártók Las Vegasban. Az egyik véglet a Mota által kifejlesztett JetJat Nano volt, ez most a világ legkisebb és legkönnyebb egyéni felhasználásra szánt drónja. A mindössze néhány centiméteres eszköz 11,3 grammos, nagyjából hat-nyolc percet repülhet töltés nélkül, és csupán 40 dollárba kerül. A másik véglet a kínai Ehang robotrepülője, amely embert is tud szállítani. Az Ehang 184 leginkább egy helikopterre emlékeztet, és legfeljebb 100 kilogrammos személy utazhat vele 23 percig, az újratöltés két órát vesz igénye. A nagyjából 39 kilométeres hatótávolság elég lehet arra, hogy az agglomerációból valaki bejusson a belvárosi munkahelyére, ám ehhez jó mélyen a zsebébe kell nyúlnia: a már idén megrendelhető eszköz 200–300 ezer dollárba kerül majd. Nagy kérdés, hogy egyáltalán levegőbe emelkedhet-e ez a jármű, ugyanis egyelőre igen bizonytalan a drónokra vonatkozó szabályozás.
Már tavaly is feltűnő volt, hogy a szórakoztatóelektronikai szektor legnagyobb eseményén mekkora szerepet kap az autóipar. Ez idén sem volt másképp, kilenc autógyártó – köztük a Toyota, a Volkswagen, a Fiat Chrysler és a GM –, valamint 115 beszállítójuk jelent meg újdonságaival. Köztük volt a GM új elektromos autója, a Chevrolet Bolt EV, valamint a Faraday Future ezer lóerős, óránként 300 kilométernél is nagyobb sebességre képes szuperjárműve. Mark Fields, a Ford vezérigazgatója közölte: nemcsak a technológiai cégek, hanem az autógyártók is az önmagukat vezető kocsikban látják a jövőt, és bejelentette, hogy a cég az év végére előáll egy ilyen járművel.
A virtuális valóság (VR) is közelebb került a mindennapokhoz, nemcsak az Oculus Rift sisak előrendelési lehetősége által, hanem például a HTC és a Vive közösen fejlesztett Vive VR-eszköze új, elődjénél kényelmesebb változatának bemutatásával is. A német Zeiss pedig a dróntechnológiával párosította a virtuális valóságot: a VR ONE sisak lehetővé teszi, hogy kezelője a feje mozgatásával irányítsa a robotrepülőt.
A szórakoztatóelektronikai ipar nagyágyúi közül az LG bemutatott egy feltekerhető OLED-kijelzőt, de több S-UHD, vagyis szupernagy felbontású tévét is elvitt Las Vegasba. A rivális Samsung egy 170 colos, vagyis több mint négyméteres képátlójú készülékkel állt elő, emellett a háztartások jövőjét is megoldaná: szuperhűtőszekrénye, a szenzorokkal, kamerákkal, hatalmas kijelzővel ellátott Family Hub lehetőséget nyújt arra, hogy akár a munkahelyről megnézhessük, milyen alapanyagok állnak rendelkezésre a vacsorához, és ha valami hiányzik, akkor meg is rendelhetjük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.