A múlt évben a világszerte eladott okosórák 52 százaléka Apple Watch volt a Juniper friss elemzése szerint. A kutatócég adatai alapján az Android Wear részesedése még a tíz százalékot sem érte el. Az Apple készülékének eredménye azért is figyelemre méltó, mert csak tavaly áprilistól kapható.
A Juniper tanulmánya ugyanakkor rámutat arra, hogy egyelőre nem igazán sikerült megmutatni a felhasználóknak, hogy mire is jók ezek az eszközök, és milyen lehetőségeket kínálnak, ami lassítja elterjedésüket. Ezt a hatást jól érzékeltetik egy másik piackutató, az IDC adatai. A társaság korábban még azzal számolt, hogy akár 21 millió Apple Watchot is eladhatnak 2015-ben, azonban a múlt év végén nyilvánosságra hozott legfrissebb becslés alapján már csak 13 milliós forgalommal számoltak.
Pedig a gyártók nem tétlenkednek, a múlt héten megrendezett Las Vegas-i szórakoztatóelektronikai kiállításon, a CES-en is bemutattak néhány újdonságot. A Samsung a Gear S2 Classic modellekkel jelentkezett, amelyeket februárban kezdenek forgalmazni. A dél-koreai cég eszközei a társaság Tizen operációs rendszerét használják, és főleg elegáns megjelenésükkel hívják fel magukra a figyelmet. A hagyományos óragyártók közül pedig a Casio mutatott be egy különlegességet, a WSD-F10 Smart Outdoor Watchot, amelyet kemény megpróbáltatásokra terveztek, hiszen úgy alakították ki, hogy fizikai ellenállóképességét vizsgálva megfeleljen a katonai szabványoknak. Az Android Wear operációs rendszert futtató készüléknek nem árt az extrém mértékű hőingadozás, víz- és ütésálló, a telepített alkalmazásoknak és beépített szenzoroknak köszönhetően pedig folyamatosan tájékoztatja viselőjét az olyan környezeti adatokról, mint a légnyomás, a tengerszint feletti magasság vagy a napnyugta időpontja. Ezeket a tulajdonságokat figyelembe véve, a készülék a kerékpárosoknak, túrázóknak, horgászoknak lehet ideális megoldás, ami jól érzékelteti azt is, hogy mi az egyik potenciális kitörési irány az okosóra gyártók számára. Hozzá kell azonban tenni, hogy 500 dolláros árával nem tartozik az olcsóbb eszközök közé.
Az idei év egyik nagy kérdése, hogy sikerül-e az ágazat szereplőinek megmutatni a felhasználóknak, hogy milyen hasznosítási lehetőségei vannak az okosóráknak. Az Apple watchOS operációs rendszere, amelyet a múlt év végén mutattak be, már jelentős mértékben nyitott a külső fejlesztők felé, egyebek között jelezve, hogy milyen hatalmas potenciál van az egészségügyi célú felhasználásban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.