Szabó József, a Külgazdasági és Külügyminisztérium Közép-Európai főosztályának osztályvezetője a rendezvényen elmondta: Magyarországnak és Romániának közös kihívásokon kell úrrá lennie. A magyar kormány számára kiemelten fontos a határ két oldalán fekvő, és a hozzájuk szervesen kapcsolódó távolabbi régiók gazdasági életének újjáélesztése. Fontosnak tartotta, hogy a határ két oldalán működő vállalatok egységes gazdasági térben fejthessék ki tevékenységüket.
Az osztályvezető szerint az iroda egyablakos ügyintézéssel átfogó szolgáltatást kínál a külpiacokra törekvő kis- és középvállalatoknak. Hozzátette, a Közép-Európai Kereskedelemfejlesztési Hálózatnak január végére immár 22 hasonló irodája lesz a Magyarországgal szomszédos országokban, valamint a lengyelországi Krakkóban. Erdélyben decemberben nyitották meg az aradi, nagyváradi, székelyudvarhelyi és sepsiszentgyörgyi irodákat, szerdán tartották a marosvásárhelyi iroda megnyitóját, és készülnek a szatmárnémeti iroda nyitására.
Mile Lajos, Magyarország kolozsvári főkonzulja köszöntőjében elmondta: már most is jók a magyar-román kereskedelmi kapcsolatok, ám ezek fejlesztési potenciálja jelentős. Megemlítette, Románia 2014-ben 4,59 milliárd euró értékben importált Magyarországról, és 2,67 milliárd euró értékben exportált Magyarországra. Hozzátette, a tavaly novemberi adatok szerint csaknem 13 ezer magyar tőkéjű, vagy román-magyar vegyesvállalat működik Romániában, melyek a külföldi vállalatok 6,4 százalékát teszik ki. A magyar cégek által Romániában befektetett törzstőke 2015 végén 833 millió euró volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.