BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Repteret építenek a drónoknak

Az Egyesült Államokban építik meg a világ első, kereskedelmi célra szánt drónrepülőterét, a fejlesztés három év múlva zárul le. A robotrepülők köré épülő iparág tíz év alatt több mint 100 ezer új munkahelyet hozhat létre csak az USA-ban.

A világ első, kereskedelmi célra szánt drónrepülőterét építi fel az Egyesült Államokban az Aerodrome nevű vállalat. A Nevada államban megvalósuló beruházás célja, hogy oktatási, karbantartási és egyéb kiegészítő szolgáltatásokat nyújtsanak a robotrepülők iránt érdeklődő magánszemélyeknek, az azokat használó vállalkozásoknak, illetve a fejlesztésükkel foglalkozó cégeknek A tervek szerint három év múlva zárják le a projektet.

A drónok iránti növekvő érdeklődés érezhető volt a Las Vegas-i szórakoztatóelektronikai kiállításon, a CES-en is. Több mint száz modellt mutattak be, köztük a Mota JetJat Nanót, amely a világ jelenleg legkisebb és legkönnyebb ilyen eszköze, valamint a kínai Ehang robotrepülőjét, amely képes arra, hogy embert szállítson.

Az Aerodrome, amely már jelenleg is több drónpilótaképző bázissal rendelkezik az Egyesült Államokban, egy jelentésében azt írta, hogy 2015 és 2025 között 82,1 milliárd dollárral nő a vezető nélküli légi járművek piaca, vagyis ennyivel többet költenek majd az ilyen eszközök előállítására, valamint az azokhoz kapcsolódó szoftverek megalkotására és természetesen a kiegészítő szolgáltatásokra. A drónrepülőteret építő cég elemzése szerint legalább 103 ezer új, jól fizető munkahelyet hozhat létre ez az iparág, azonban komoly kihívásokkal néz szembe az ágazat. Miközben az igény egyre nagyobb a képzett szakemberek és pilóták iránt, rendkívül nehéz ilyeneket találni. Ez abból kiindulva, hogy az egész drónsztori csak néhány évvel ezelőtt kezdődött, nem meglepő, de az Aerodrome is hangsúlyozza, hogy a várható gyors fejlődés miatt ezen a helyzeten sürgősen változtatni kell.

A múlt év vége igazi robbanást hozott a drónok piacán, óvatos becslések szerint 700 ezer ilyen készüléket adtak el csak az Egyesült Államokban a karácsony előtti hónapokban, de akad olyan szakértő, aki egymillióra becsüli az újonnan értékesített repülők számát. Ezek többsége magánszemélyekhez került, hobbicélokat szolgál, ugyanakkor már a múlt évben is érkeztek olyan hírek, hogy a drónok működtetői veszélyeztették a légi közlekedést. A jelenségre válaszul az Egyesült Államokban a múlt év végén bejelentették, hogy regisztrálni kell a hobbicélra vásárolt drónokat is. Az amerikai repülésügyi felügyelet, közlése szerint az év végéig 181 ezer robotrepülőt regisztráltak a hatóságnál, vagyis az igazi roham még csak ezután várható. Emellett a biztonság növelése érdekében egy speciális alkalmazást is készítettek a drónok tulajdonosainak, amely megmutatja, hogy melyek azok a területek, ahol tilos használni ezeket a járműveket.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.