Egyre nagyobb bajban van a jelek szerint a svájci óraipar: áprilisban is két számjegyű mértékben csökkent az ágazat exportja. A kiszállítások értéke a márciusi 16 százalékos mínusz után 11,1 százalékkal esett vissza a svájci vámhivatal adatai szerint, és ezzel a tizedik hónapba lépett a hanyatlás időszaka. A svájci órák legnagyobb piacán, Hongkongban már 15 hónapja tart a visszaesés, miután itt is nagy hatása volt a kínai vezetés korábbi ukázának, miszerint vissza kell fogni a korrupció gyanúját felvető drága üzleti ajándékok osztogatását. Az ázsiai kereslet szűkülését Európa se tudta ellensúlyozni, több mint 10 százalékkal estek az Olaszországba, Németországba, Franciaországba irányuló szállítások is, csak az Egyesült Királyságban vigasztalódhattak a svájci órások, mert az oda irányuló export értéke 3,7 százalékkal nőtt.
Kategóriák szerint nézve a nagykereskedelmi áron számolva háromezer svájci franknál drágább órák értékesítése esett igazán – közölte a svájci óraipari szövetség, amelynek adatai szerint 2016 első négy hónapjában összesen 9,5 százalékkal zsugorodott a kivitel. A világ második legnagyobb óragyártója, a Richemont a múlt héten közölte, hogy áprilisban 18 százalékkal zuhant az értékesítés, és kihívásokkal teli időszakra számít, ezért közel száz munkahelyet számol fel. A Richemont részvényei értékük harmadát vesztették el az elmúlt egy évben. A globális piacvezető, az ugyancsak svájci Swatch kevesebbet szenved, mert a kínálatában több az alacsonyabb árú óra, és azok iránt kicsit még nőtt is a kereslet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.