Az alapellátásban dolgozó védőnők nem a szakellátásban dolgozók számára megállapított bértábla hatálya alá tartoznak - ismertette. A védőnők bérét a közalkalmazotti jogállásról szóló törvény szerinti bértáblával számolják, nem pedig az egészségügyi szakdolgozói bértábla alapján, ami 60 ezer forintos különbséget is jelenthet - jegyezte meg. (Korábban a védőnők levélben tiltakoztak az alacsony fizetések ellen.)
Mint azt korábban megírtuk, a védőnők jelenleg a közalkalmazotti bértábla alapján kapják a fizetésüket, valamint az ellátottak száma alapján bérkiegészítés is jár nekik. Így van olyan védőnő, aki egy aprófalvas településen végzi a munkáját negyven éve, és az ő fizetése sokkal kevesebb, mint egy nagy létszámú iskolát ellátó védőnőé, aki viszont még csak a pályája elején jár.
[caption id="" align="aligncenter" width="600"] Kép: Lénárt Márton[/caption]
Hozzátette: a védőnői bérkiegészítés is "széthúzta" a védőnői társadalmat, mert az ellátottak alapján kaptak kiegészítést, ez azonban nem vette figyelembe a munkában eltöltött időt.
Csordás Ágnes jelezte: szeretnék "leküzdeni" a 60 ezer forintos különbséget a bérben, és szeretnék elérni azt is, hogy a munkában eltöltött időt figyelembe vegyék a bér megállapításánál.
Elmondta azt is, hogy a védőnők 89 százaléka önkormányzatnál vagy önkormányzati intézménynél dolgozik, közalkalmazottként, és országosan körülbelül ezer körzetben kell helyettesítéssel ellátni a védőnői szolgálatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.