Amerika után immáron Spanyolország egyik legnagyobb városában is elindult az „állatbefogadó” szolgáltatás, a DogVacay. A rendszer legfőbb vonzereje, hogy éjszakánként csupán 30-40 dollárba kerül, azaz fele annyiért pihenhetnek a házikedvencek jó helyen, mintha gazdijuk egy kutyapanzióba adta volna őket.
[caption id="" align="alignleft" width="600"] Kép: AFP[/caption]
Az állatok emellett minden esetben családias környezetbe kerülnek: igazi lakásokban, házakban fogadják őket, és akár még társaságuk is lehet egy másik kutya személyében. A szolgáltatás különböző extrákat is nyújt: a házigazda, okostelefonjának navigációja segítségével közvetíti az állat tulajdonosának, hogy éppen merrefelé sétál vele, a szolgáltatásba épített fotó és üzenetmegosztóval pedig képes lehet illusztrálni az állat hogylétét.
A DogVacay szolgáltatása egyébként minden négylábú ügyfelének maximális biztonságot nyújt: egyfelől biztosítás köthető a rossz kezek ellen (erőszakos befogadók), másfelől a gazdáknak lehetőségük adódik az applikáción keresztüli ebfogadókról szóló értékelések átfutására is.
Aaron Hirschhornnak, a szolgáltatás alapítójának elmondása szerint a szolgáltatás megszületését saját kutyája inspirálta. Kedvence ugyanis napokig az asztal alá rejtőzött, ha egy utazása után hazavitte őt egy kutyapanzióból. Ráadásul az ilyen helyeken gyakran többet kellett fizetnie a kutya után, mint amennyibe saját nyaralása került.
Komoly referenciát jelent, hogy Amerikában a DogVacay mellett két nagy amerikai kutyaközvetítő cég is működik, amelyekbe eddig összesen mintegy 140 millió dollárnyi kockázati tőke folyt be. Így tehát a már majdnem öt éve működő DogVacay-nak is jó esélye van arra, hogy 2017-ben nyereségessé váljon. Az Egyesült Államokban és Kanadában a cég már több mint 30 ezer szállásadóval működik együtt, akik nem kizárólag kutyák, hanem macskák vagy csincsillák befogadására is szakosodtak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.