A 150 millió forintos, sikeres ajánlatot tevő vevőről Lázár Sándor felszámolóbiztos csak annyit árult el, hogy szakmai befektető, akinek van magyarországi működő üzeme, és a bólyi készítménygyártó újraindítását tervezi. Lapunk kérdésére azt is elmondta, hogy az értékesítést hátráltatta a közeli Mohácson felépült óriásvágóhíd, amely Csányi Sándor Bonafarm csoportjának húsvertikumát szolgálja ki, de a Pikker vevője abban bízik, hogy speciális termékekkel meg tud célozni olyan részpiacokat, amelyek biztosítják a bólyi üzem fennmaradását.
A Pikker egy sikertelen csődeljárás után, 2014-ben került felszámolás alá. Az üzemet 2011-ben 1,2 milliárd forintos beruházással újították fel, amihez 400 millió forint európai uniós támogatást is elnyertek. A cég 2012-ben került lejtőre, amikor legfontosabb vevője, egy nagy kiskereskedelmi lánc kilistázta a beszállítói közül. A 2011-ben még 3,47 milliárd forintos árbevétele a következő évben 2,61 milliárdra csökkent, tevékenysége pedig veszteségesbe fordult.
A Pikker utolsó elérhető, 2014-es mérlege már csak 914,5 milliós árbevételt jelez, a vesztesége pedig elérte a 242 millió forintot. A közel 9 ezer négyzetméteres ingatlanon elhelyezkedő üzem a felszámolás korábbi szakaszaiban nem keltette fel a szakmai befektetők érdeklődését. Az évi 80 ezer sertés feldolgozására alkalmas, késztermékekből napi 8-10 tonna előállítására méretezett üzemet 2015-ben kezdte árulni a felszámoló Moduling Vagyonkezelő Kft. Először becsértéken, 851 millió forintért hirdették meg a Pikker vagyonát, majd az irányár 790 millióra, azután 620 millióra, legutóbb pedig 300 millióra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.