Zártkörű részvénytársasággá alakul az OrthoSera Dental Kft. – döntöttek a fogászati célra csontpótló anyagokat forgalmazó társaság tulajdonosai. Nő a cég és az alkalmazott technológia iránt is a kereslet, és a befektetésbarát társasági forma jobban illeszkedik a jövőbeni tervekhez – indokolta a váltást a Világgazdaság kérdésére Czeglédi Tamás, az OrthoSera Dental ügyvezetője.
[caption id="" align="aligncenter" width="600"] A többi cég szintettikus fogpótlóval dolgozik - Kép: MW[/caption]
A győri székhelyű, osztrák-magyar startup vállalkozás a piacon egyedüliként emberi csontot használ fel alapanyagként, a többiek szintetikus anyagokkal vagy állati eredetű csonttal dolgoznak. Az állami kockázatitőke-társaság támogatásra érdemesnek találta a fejlesztést, olyannyira, hogy a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. másfél éve 180 millió forintot fektetett a cégbe.
Az OrthoSera Dentalt 2015 nyarán alapították még Lacerta Dental néven, főtulajdonosa az ausztriai Krems am Donauban bejegyzett Lacerta Technologies GmbH, amely azóta már OrthoSera néven fut. Az osztrák anya jegyzi a 63 millió forintos törzstőke 68 százalékát, 32 százalékot pedig a 20 millió forintnyi üzletrésszel rendelkező Széchenyi Tőkebefektetési Alap. A csontpótló technológia kidolgozásában azonban egy magyar ortopédsebész, Lacza Zsombor a főszereplő.
Az osztrák anya másik magyarországi cége az OrthoSera Kft., saját meghatározása szerint egy regenerációs orvostudományi fejlesztéssel foglalkozó vállalkozás, amely felhasználva a vérszérum gyógyító erejét, elsősorban a mozgásszervi, fogászati és sportsebészeti indikációk számára fejleszt új implantátumokat és terápiás protokollokat. Ez a cég azt tűzte ki célul, hogy „piacképes formába” hozza a térdízületi regenerálódást segítő vérszérum fejlesztését, és a hatóanyag alkalmazását más terápiás területekre is kiterjeszti. Ehhez befektetőtársnak megnyerte az Euroventures IV kockázatitőke-befektető társaságot, amely 40 százalékot birtokol a törzstőkéből.
A csoport fogorvosi üzletágra fókuszáló cége az OrthoSera Dental. Az osztrák-magyar startup a 2015-ös indulóévhez hasonlóan tavaly is veszteséges volt, a mérlegtervezetben 122 millió forint mínusz szerepel, az árbevétel 60 millió forint körül alakult. „Befektetési időszakban vagyunk” – értelmezte az eredményt Czeglédi Tamás. A cég előbb a kelet-európai piacra dolgozott, de már megvette a jogokat az anyacégtől a nyugat-európai piacra is. A csontpótló anyagok belföldi piacán Czeglédi Tamás a harmadik-negyedik helyre pozicionálta a győri céget.
Arra, a szakmai berkekben felvetődő kérdésre, hogy mi különbözteti meg a szervkereskedelemtől az OrthoSera ténykedését, Czeglédi Tamás azt válaszolta, a két dolognak semmi köze egymáshoz. A győri Petz Aladár Megyei Oktatókórház Nyugat-magyarországi Regionális Szövetbankja több évtizede gyárt minden magyarországi ellátó számára hozzáférhető csontpótló szöveti termékeket. A BoneAlbumin termékcsalád annyiban különbözik ezektől a közforgalomban lévő hagyományos termékektől, hogy egy nemzetközi szabadalommal védett technológia segítségével szérum-albuminnal, egy fontos fehérjével impregnált csontpótló. Az OrthoSera tehát csak a fejlett technológia használatát biztosítja a gyártó szövetbank számára, amely hagyományos, régi szöveti termékei mellett gazdagíthatja tevékenységét az új technológiával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.