Egyre gyakrabban vásárolnak hamisított iPhone 7 okostelefont a hazai felhasználók, a Phonebox magazin felmérése szerint a használtként vett Apple mobilok mintegy ötödéről derül ki, hogy nem valódi. Van azonban néhány olyan szempont, amelyet figyelembe véve elkerülhetjük, hogy hamisított eszközt vásároljunk.
[caption id="" align="alignleft" width="600"] A használtan vett iPhone 7-esek ötöde hamis lehet. Fotó: AFP[/caption]A Phonebox szakértői szerint, ha nem boltból vesz valaki ilyen típusú telefont, akkor a legfontosabb, hogy kizárólag bekapcsolt állapotban lévőt válasszon, bontatlan vagy annak tűnő csomagolásút semmiképp. A hamisítványok hátlapján általában a logó és a szériaszám is megtalálható, az iPhone felirat azonban már nincs ott. Az Apple eszközök már a legelső iPhone-tól kezdve ötágú pentalobe csavarokkal vannak szerelve. A legtöbb hamisítvány azonban sima, csillag alakú csavarokat használ.
Ezek a töltőcsatlakozó mellett találhatók, és érdemes a csavarokon sérülés vagy szétszerelés nyomát keresni. A legújabb Apple készülékek alsó Home gombja már csak ránézésre tűnik valódi gombnak, igazából egy érintésérzékeny kijelzőfelület, amely erősebb nyomásnál rezgést idéz elő, mintha valódi kattintás történt volna. Ezt a funkciót kikapcsolt állapotban lehet ellenőrizni, ilyenkor semmilyen visszajelzést nem szabad adnia. Az eddig tesztelt hamisítványoknál ez minden esetben megmaradt tényleges gombnak.
A hamisított iPhone 7-esek operációs rendszere nagyon hasonlít az eredeti iOS-hez, azonban egy módosított Android-verzióról van szó, amit frissíteni sem lehet, és az Apple szolgáltatásaival sem kompatibilis.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.