A terv a társaság globális hálózati működési stratégiájának részét képezi, amelynek célja, hogy a Teva gyártókapacitását a piac és a betegek globális igényeihez tudja igazítani. A gödöllői üzem a tervek szerint 2018 közepéig csökkentett kapacitással folytatja a termelést. A cég a munkavállalói érdekképviseletekkel folytatott „korrekt és méltányos, ugyanakkor hatékony” konzultációt követően igyekszik gondoskodni arról, hogy az érintett munkavállalók olyan juttatásokban részesüljenek, amelyek segíthetik őket abban, hogy új állást találjanak – írják. Hangsúlyozzák: a Teva továbbra is teljes mértékben elkötelezett a társaság magyarországi működése iránt, a terv az együttesen több mint 2000 embernek munkát adó debreceni és sajóbábonyi üzemet, valamint a társaság magyarországi kereskedelmi egységét nem érinti.
Nem csak minket érint a leépítés: mint azt korábban a Világgazdaság is megírta, a Teva Pharmaneutical, Izrael legnagyobb iparvállalata húzós és eseménydús éven van túl, számos nagy és költséges cégfelvásárlást hajtottak végre, miközben fontos bevételektől estek el amiatt, hogy új készítményeiket nem tudták időben a piacra dobni. A rossz hírek nyomán március végére 72 százalékkal 32,6 dollárra zuhant a Teva árfolyama a New York-i tőzsdén. A bukdácsolásnak személyi felelőse is akadt, Erez Vigodman februárban vette a kalapját, feladatkörét az új vezérigazgató megtalálásáig Jichak Peterburg elnök látja el. A meggyengült vállalati mérleget drasztikus költségcsökkentéssel igyekszik helyrebillenteni a gyógyszeripari cég: veszteséges üzletágait felszámolja vagy eladja, dolgozói számát pedig radikálisan csökkenti, továbbá felvételi stopot is elrendeltek. A vállalat világszerte 57 ezer embernek ad munkát, közülük legalább kétezertől válnak majd meg, de az érintett leányvállalatokat még régiók szintjén sem nevesítették.
A Nemzetgazdasági Minisztérium kiemelt figyelemmel kíséri a Teva Gyógyszergyár Zrt. elbocsátandó munkavállalóinak sorsát. Az érintett Pest megyében a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat április végi adatai szerint több mint 5200 betöltetlen versenypiaci álláshely volt, ami a vállalat munkavállalóinak mielőbbi elhelyezkedését nagyban megkönnyítheti. Az OFA Nonprofit Kft. haladéktalanul felveszi a kapcsolatot a megyei kormányhivatallal, a szakszervezettel, illetve a leépítést bejelentő céggel, emellett mindent megtesz az elbocsátandó dolgozók mielőbbi elhelyezkedésének elősegítése érdekében. Az OFA kész azonnali beavatkozásra a gyógyszergyártó cég esetében is, az érintett 500 munkavállalónak szükség esetén átképzésekkel, munkaerő-közvetítéssel, illetve különböző munkaerő-piaci programokba való bevonással segíthet. A legfontosabb, hogy a dolgozóknál a munkából-munkába elv érvényesüljön, ennek érdekében állásbörzék szervezése, folyamatos ügyfélszolgálat biztosítása, csoportos tájékoztatók tartása, illetve a környező munkáltatók felderítése is megvalósulhat a kormányhivatallal együttműködésben. Szintén az elhelyezkedést segítheti, hogy az ugyancsak a gyógyszeripari területen tevékenykedő gödöllői GSK mintegy 18 milliárd forintos kapacitásbővítő beruházást hajt végre, amelynek köszönhetően 104 új munkahely jön majd létre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.