Az évek során egyre nagyobb értékű műtárgyak is bekerültek a nyári aukcióra, és emelkedett az a lélektani határ is, amennyit nyaralás közben műtárgyakra költenek a jelen lévő vásárlók. Az eladott műtárgyak zöme azonban még mindig vételi megbízással kel el, de a helyszínre látogatók száma egyre nő. Már tavaly is megfigyelhető volt, idén pedig megismétlődött, hogy a szobrokra és kisplasztikatételekre arányaiban nagyobb volt a kereslet a hazai árveréseken szokásosnál, mert a magyar műtárgypiacon a szobrok mostohagyereknek számítanak. Az árverés két egyenrangú részt foglalt magába, de az értékesítés során nem volt számottevő különbség a kortárs és a klasszikus tételek közt, ám az ezüst használati tárgyakra élénkült a licitálási kedv, viszont a Zsolnayk többsége visszamaradt.
A Balaton festőjeként ismert Egry Józseftől két festményt láthattunk előzetesen az árverési kiállításon, mindkettőt 12 millió forintos kikiáltási áron. Az egyiket kezdőárán elvitte egy telefonos vevő – de még így is ez a kép lett az árverés legdrágább tétele –, a másikat pedig visszavonták. A milliós ár fölött elkelt festménytételek közt találjuk Breznay Pál 2014-ben festett, horvát tengerpartot ábrázoló nagy méretű vásznát 2 millió forintért, és két népviseletbe öltöztetett lányt ábrázoló festményt. Csók István sokác népviseletet hordó leányt ábrázoló portréja 1,8 millió forintért, Bocaric Spiro bosnyák népviseletet viselő leánya 1,6 millió forintért talált gazdára. A kalapácsár fölött a vevő 25 százalék jutalékot fizet az árverezőháznak. Konok Tamás Ikarusz című képe még a figuratív és nem a geometrikus korszakából származik, igazi gyűjtői darab, 380 ezer forintért érdemes volt megvásárolnia a licitálónak.
A legdrágább szobor 600 ezer forintért Kisfaludi Stróbl Zsigmond bronzba öntött, 40 centiméter magas táncoló lányalakja lett, a kortárs szobrok közt pedig Zsakó István egy méter magas, Piros orrú című festett bronzfigurája 750 ezer forintért kelt el. Még néhány jellegzetes szoborár: Melocco Miklós Szókratész című 17 centiméteres bronzszobrát 120 ezer forintért, kezdőárának duplájáért vitték el, Tóth Menyhért Mukuli című bronzszobra 130 ezer forintos leütési árat ért el, és vevőre találtak a kortárs üvegszobrok is, Melcher Mihály Szerelem című alkotása 170 ezer forintért, M. Tóth Margit Szabadon, mint a madár című szobra 180 ezer forintért. Vételi megbízással elkelt Szöllösi Géza bogárpáncélokból összerakott 2015-ös szobra is 440 ezer forintért.
Az el nem kelt tételek közt igazi érdekesség is visszamaradt. Rubelli von Sturmfest kis méretű, 1890-ben festett képe a balatoni gőzhajózás egyik szimbólumát, a Baross gőzhajót ábrázolja. A Balatonalmádi–Füred–Siófok–Füred–Almádi útvonalon közlekedő hajó eredeti neve Kelén volt. 1889-ben két hajó épült az újpesti Hartmann József gyárban a Balatoni Gőzhajózási Rt. megbízásából, a Kelén és a Helka. A hajókat Fáy András Sió című tündéres regéjének szerelmespárjáról nevezték el. A Kelént 1891-ben nevezték át Barossra, tisztelegve a dualizmus korának nagy politikusa, Baross Gábor, a „vaskezű miniszter” előtt. A hajóról festett képet 1,8 millió forintért kínálták, és meglepetést okozott, hogy nem érkezett rá licit. De még megérkezhet új tulajdonosa, hiszen az el nem kelt tételeket az aukciósház Indián nyár címmel szeptember elején ismét árverésre bocsátja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.