Az előzetes adatok szerint, szezonálisan kiigazítva, az euróövezet 19 tagállamában 0,2 százalékkal, az Európai Unió 28 tagállamában pedig 0,5 százalékkal emelkedett az építőipar kibocsátása júliusban az előző hónaphoz képest. A tavaly júliusival összevetve az euróövezetben 3,4 százalékkal, az unió egészében pedig 3,6 százalékkal növekedett az építőipari termelés.
Júniusban éves összevetésben az euróövezetben 4,3 százalékkal, az unióban pedig 4,1 százalékkal, míg havi szinten 0,3 százalékkal, illetve 3,9 százalékkal bővült az építőipar termelése.
Júliusról a legnagyobb havi szintű növekedést Svédország érte el 7,9 százalékos bővüléssel, míg Lengyelország építőiparának termelése 4,3 százalékkal növekedett, Szlovákiáé pedig 2,8 százalékkal. A legnagyobb mértékű visszaesést Szlovéniában (-8,6 százalék), Csehországban (-2,5 százalék) és Magyarországon (-2,1 százalék) lehetett tapasztalni.
https://www.vg.hu/vallalatok/visszavett-lenduletebol-magyar-epitoipar-614941/
A legerőteljesebb növekedést 2016 júliusához képest Magyarország érte el 22,6 százalékos bővüléssel, míg Svédországban 21,2 százalékkal nőtt a termelés. Lengyelországban összesen 19,8 százalékkal emelkedett a termelés volumene, Szlovákiában pedig 14,7 százalékos növekedést regisztrálták. Ebben a kontextusban a csökkenést jelzett Nagy-Britannia építőipara, ahol a termelés 1,1 százalékkal esett vissza és Olaszország sem teljesített jól. Utóbbiban 0,4 százalékos visszaesést mértek.
A statisztika havi és éves bontásban is meglehetősen hiányos, ugyanis 13 országból nincs júliusra vonatkozó adat, és közülük is 8 országra csak negyedéves adatot tesznek közzé.
Az euróövezetben 1,5 százalékkal, az Európai Unióban pedig 1,3 százalékkal növekedett az építőipar termelése a második negyedévben az előző negyedévhez képest, éves összevetésben 3,6, illetve 3,7 százalékos emelkedést mértek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.