Elindult a Sencsou-19 űrhajó három űrhajóssal a fedélzetén a kínai űrállomásra a Csiucsüan űrközpontból. Az űrhajót egy Hosszú Menetelés-2F elnevezésű rakétával indították helyi idő szerint szerdán a kora reggeli órákban, s várhatóan hat és fél óra múlva csatlakozik majd az űrállomáshoz.
A misszióvezető Caj Hszü-csö ezredes, aki a 2022-es Sencsou-14 küldetés keretében már járt az űrben, társai pedig Szong Ling-tung, a légierő egykori pilótája és Vang Hao-cö mérnök. Vang Hao-cö a harmadik kínai úrhajósnő, aki részt vesz ilyen küldetésben.
A három űrhajós a Tienkung (Mennyei palota) űrállomás jelenlegi személyzetét váltja, s várhatóan majd jövő áprilisban, vagy májusban tér vissza a Földre.
Kína már több évtized óta eurómilliárdokat fektet űrprogramjába. Az űrállomás megépítésére és saját űrexpedícióinak elindítására részben az sarkallta, hogy az Egyesült Államok nem fogadta be Kínát a Nemzetközi Űrállomás (ISS) programba.
Az ázsiai ország, amely 2003-ban küldte első űrhajósát az űrbe, azt tervezi, hogy 2030-ra embert küld a Holdra.
Pillanatok alatt elkapkodták a 210 ezer dolláros jegyeket – Kína is beszáll az űrturizmusba
A keleti Csiangszu tartományban működő Deep Blue Aerospace technológiai startup közölte, hogy első utasait egy körülbelül 12 perces útra küldi, amelynek során legalább öt percig súlytalanságot élhetnek át a világűrben, mielőtt visszatérnének a Földre. A vállalat csütörtökön 18 órakor bocsátotta áruba a jegyeket, és a kínai média szerint 20 percen belül el is adta őket a Taobao e-kereskedelmi óriáscég élő közvetítése alatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.