Az egészségipar fejlesztése meghatározó jelentőségű a versenyképesség és a nemzetgazdaság teljesítménye szempontjából, a lakosság egészségi állapotának javulása 30-40 százalékkal is hozzájárulhat a gazdasági növekedéshez – hangsúlyozta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügyekért felelős államtitkára pénteken Budapesten a Magyar Tudományos Akadémián (MTA).
Hornung Ágnes a 100 éves magyar kórház- és orvostechnikai ipar című konferencia résztvevőit köszöntő felszólalásában kiemelte, hogy a kormány 2016-ban fogadta el a hazai ipar fejlesztéséről szóló Irinyi-tervet, ebben hét stratégiai ágazatot jelölt ki, és ezek egyike az egészséggazdaság.
Magyarország tradicionális hagyományai és az eddig elvégzett fejlesztések is azt mutatják, hogy hazánkban érdemes kiemelten foglalkozni a területtel.
Az államtitkár azt is hozzátette, a magyar kórház- és orvostechnikai ipar az egyik kiemelkedően sikeres ágazat, amely az idén ünnepli centenáriumát. Van lehetőség a fejlődésre ezen a területen, amit az is mutat – hívta fel a figyelmet Hornung Ágnes -, hogy a globális orvostechnikai ipar a leggyorsabban növekvő ágazatok egyike, a legtöbb fejlett országban ma a GDP több mint 10 százalékát adja.
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánított egy új kormányrendelet egyes, az Emberi erőforrások fejlesztési operatív program keretében megvalósuló beruházásokat. A rendelet február 27-én lépett életbe, és 154 projektet tartalmaz. Két fő terület köré csoportosulnak az említett beruházások: oktatási és egészségügyi fejlesztések.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.