Duplájára növelte a GE Healthcare magyarországi képzési központjának méretét és kapacitását egy 1,15 millió eurós, azaz mintegy 360 millió forintos beruházással – mondta a Világgazdaságnak Vámos Tamás, a társaság ügyvezető igazgatója, aki a közép-európai szerviztevékenységért is felelős.
A bővítésből a hazai egészségügy is profitál, mivel ha elromlik egy GE által gyártott diagnosztikai készülék, például CT, MR, PET CT, gamma-kamera vagy röntgenkészülék, akkor a szervizmérnökök az esetek nagy részében 24-36 órán belül megoldják a problémát, így nem csúszhat heteket egy-egy szűrővizsgálat. A hiba bejelentése után fél-egy órán belül online rákapcsolódnak a mérnökök a gépre. Az esetek harmadában el tudják végezni a szükséges beavatkozást távolról, a többi géphibát a helyszínen orvosolják. A GE Healthcare egy 19 milliárd dolláros egészségügyi üzletág, a cégcsoport teljes árbevételének a negyedét teszi ki – részletezte az ügyvezető.
Eddig az Egyesült Államokba, Franciaországba vagy Kínába kellett utazniuk a GE mérnökeinek a továbbképzésért, de az új fejlesztéssel a magyarországi GE Healthcare Európai Képzési Központjában évente 500 mérnököt készíthetnek fel.
Vámos Tamás elmondta, hogy 2016-ban még csak 160 mérnök képzése történt idehaza, tehát szembetűnő a növekedés. A kapacitásbővítés kapcsán hangsúlyozta: jönnek az új géptípusok, frissíteni kell a mérnöki állományt, egyúttal biztosítani a technika fejlődésével járó tudásbővítést. A képzésekre Európából több országából, a Közel-Keletről, Ázsiából és Afrikából is érkeznek mérnökök. Az európai oktatói központok közül a magyarországi bázis a CT-re, a mammográfiára és a röntgenberendezésekre specializálódott, a franciaországi pedig az MR-készülékekre koncentrál.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.