A közlemény szerint ezzel a rendszerirányító az MVM Csoport egyik legsikeresebb tagvállalata lehet.
A MAVIR bevétele a 2017-es 177 milliárd forintot követően tavaly 232 milliárd forintra nőtt,
az 56 milliárd forintos növekményt a piac-összekapcsolás és a határkeresztező-kapacitás értékesítéséből realizálta.
A társaság EBITDA-ja (adózás, kamatok és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) a tavalyi 28,7 milliárd forintról 30,4 milliárdra emelkedett, annak ellenére, hogy a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal által megállapított átviteli díj mértéke közel 14 százalékkal csökkent, így az abból származó bevétele 9 milliárd forinttal alacsonyabb volt az előző évinél.
A közlemény szerint Csomai Kamilla vezérigazgató a társaság évértékelő fórumán elmondta: „az egyre növekvő belső fogyasztást, ugyanakkor a határkeresztező kapacitások EU által előírt emelkedő mértékű felajánlását csak további fejlesztésekkel és innovációkkal lehet egyidejűleg kielégíteni”. A hálózatbővítések, a digitalizációs és rendszerintegrációs folyamatok végső soron Magyarország villamosenergia-függetlenségét is célozzák – tette hozzá.
A közlemény szerint
az átviteli hálózat és a rendszerirányítás 2018-ban kifogástalanul működött, Magyarország villamosenergia-ellátása folyamatosan biztosított volt.
Emlékeztettek arra: a Mavir az idén ünnepli a rendszerirányítás 70. évfordulóját. 1949. november 23-án született meg az első bejegyzés az Országos Villamos Teherelosztó üzemi naplójában, hivatalosan ezzel kezdődött a villamos energia rendszerirányítás – a Mavir fő tevékenysége – Magyarországon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.