Röviddel 8 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,61 dollár (2,49 százalék) emelkedéssel, 66,35 dolláron állt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajtát 1,45 dollár (2,48 százalék) növekedéssel, 59,92 dolláron jegyezték.
A januártól érvényes termeléscsökkentés fenntartása „borítékolható”, hiszen erről szombaton már meg is állapodott a két legnagyobb olajtermelő, Oroszország és Szaúd-Arábia és kettejüket támogatja a Irak és Irán is.
Most már csak a hosszabbítás időpontja kérdéses, hat vagy kilenc hónap legyen. Hétfőn reggel több OPEC-illetékes is úgy fogalmazott, hogy jobb lenne a téli időszakra is kiterjeszteni a termeléscsökkentést, azaz a kilenc hónap valószínűbb.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai és szövetségeseik január 1-től együttesen napi 1,2 millió hordóval fogták vissza a kitermelést fél évre az olajpiac stabilitásának és így az árak alátámasztásának érdekében.
Az OPEC és szövetségesei biztosítják a világ kőolajtermelésének nagyjából felét.
Először 2016 decemberében állapodtak meg arról, hogy a következő év január 1-jétől együttesen napi 1,8 millió hordóval fogják vissza a kitermelést fél éven keresztül a piaci egyensúly megteremtése és ezáltal a világpiaci árak erősítése céljából. Az egyezséget azóta többször meghosszabbították.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.