Csütörtökön ünnepélyes keretek között bevezették a humánerőforrás-szolgáltatások, főként a munkaerő-kölcsönzés terén jelentős pozíciójú Pensum Group Nyrt. részvényeit a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájába – közölte a cégcsoport.
A magyar, német és osztrák piacon aktív vállalat árbevétele az elmúlt években dinamikusan növekedett, 2018-ban elérve a 2,2 milliárd forintot.
A csoport középtávon forrásbevonást tervez hazai és nemzetközi növekedési céljainak megvalósítása érdekében, melyhez szeretnék kihasználni a tőzsde nyújtotta lehetőségeket.
Budapesti Értéktőzsde (BÉT) csengőjének ünnepélyes megszólaltatásával bevezetésre került a Pensum Group Nyrt. 2 millió darab törzsrészvénye a BÉT Standard kategóriájába (ticker: PENSUM), ezzel 18-ra emelkedett az itt jegyzett vállalatok száma.
A kereskedést Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója, valamint a cégcsoport igazgatóságának tagjai, dr. Hadházy Péter (elnök), dr. Hadházy Tamás, valamint Tóth Péter indították el. Végh Richárd a vállalat tőzsdei bevezetése kapcsán elmondta, hogy büszkék arra, hogy a cég személyében újabb vállalatot köszönthet a Budapesti Értéktőzsde a Standard kategóriájában.
A cégcsoport inspirációval szolgálhat a feltörekvő cégtulajdonosok számára: a vállalat hazai terjeszkedését mintaszerű nemzetközi piacra lépés követte, mára pedig stabil szereplője a német és osztrák munkaerőpiacnak is.
Biztos vagyok benne, hogy a mai részvénykereskedés elindulásával egyúttal a lehetőségek széles tárháza nyílik meg a vállalat előtt.
– emelte ki Végh Richárd.
Dr. Hadházy Péter elmondta, hogy közel egyéves előkészítő munka előzte meg a tőzsdei bevezetést, amit a vállalat alapítóinak húszéves, a humánerőforrás-szolgáltatások, főként a munkaerő-kölcsönzési területen szerzett tapasztalata alapozott meg. A tőzsdei jelenléttel az alapító menedzsment többségi tulajdonában lévő Pensum Group célja, hogy az árbevételének jelentős részét külföldön realizáló vállalat növekedési céljainak megvalósítása érdekében a lehető legjobban kihasználja a nyilvános tőkepiac nyújtotta lehetőségeket.
Szeretnék, ha a növekedésnek részesei lehetnének intézményi- és magánrészvényesek egyaránt, valamint kialakulna egy kisebbségi közkézhányad, és a növekedéssel értéket teremthetnének a részvényeseknek, amelynek érdekében a társaság jelenleg is vizsgálja a konkrét lehetőségeket.
A tőzsdei bevezetés során új részvények nyilvános kibocsátására, tőkebevonásra vagy meglévő részvények eladására nem került sor.
Paprika Márk, a cégcsoport tőzsdei bevezetését előkészítő Equilor Befektetési Zrt. corporate finance managere elmondta, hogy a befektetési szolgáltató számára mindig öröm, amikor vállalatfinanszírozási üzletáguk ügyfele a BÉT-et választja forrásbevonásra.
A tőzsdei bevezetéssel a Pensum ebbe az irányba tett ma egy fontos lépést, melyet a későbbiekben akár nyilvános forrásbevonás is követhet.
A Pensum Group 2012-es alapítása óta nyújt humánerőforrás-szolgáltatásokat Magyarországon, majd később külföldön is. A társaság árbevétele az elmúlt években dinamikusan emelkedett, 13,8 százalékos növekedéssel 2018-ban elérte a 2,2 milliárd forintot, melynek 40 százaléka származott külföldről.
Az előzetes adatok alapján a növekedés 2019 első hét hónapjában is folytatódott: az árbevétel az előző év azonos időszakához képest 6,7 százalékkal, az egy főre jutó árbevétel 7,8 százalékkal, míg az adózott eredmény 29,4 százalékkal bővült.
A Társaság belföldi ügyfeleinek száma körülbelül 60, és közülük egy kivétellel mindegyik a magánszektorban működik. 2018-ban az átlagos állományi létszám 556 fő volt, ami után 682 ezer munkaórát számláztak ki.
A közvetített munkaerő jellemzően irodai adminisztratív (call center, recepció, asszisztens), betanított fizikai (könnyűipar, élelmiszeripar, kereskedelem, logisztika), valamint szakképzettséget igénylő (sofőr, targoncás, lakatos) munkakörökben dolgozik. Külföldön a Pensum munkaerő-kölcsönzési engedéllyel rendelkezik Németországban és Ausztriában.
2018-ban az export a teljes árbevétel 40 százaléka, 872 millió forint volt, melyet a csoport 50 ügyféllel (Németországban 48) bonyolított több mint 182 ezer kiszámlázott munkaóra formájában. Adózott eredménye 2019 első hét hónapjában 29,4 százalékkal emelkedett a 2018-as csökkenést követően, melyet részben az erős bérnyomás és a minimálbéremelés hatására megemelkedett személyi jellegű ráfordítások okoztak.
A bérszínvonal növekedését a Pensum a szerződésein keresztül érvényesíti az ügyfelein, amit az egy munkavállalóra jutó árbevétel folyamatos emelkedése is mutat: 2016-ban ennek mértéke 2,9 millió, 2017-ben 3,7 millió, 2018-ban pedig 3,9 millió forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.