Az elmúlt években a Opus Global-nál a portfólió bővítése és a diverzifikáció volt a legfontosabb feladat, most a jelentős bővülés után a szervezeti, működési szinergiák kiaknázására, valamint a hatékonyság javítására helyezik át a hangsúlyt, ez viszont nem zárja ki, hogy tovább vizsgálják az akvizíciós lehetőségeket. Erről Dzsubák Attila Zsolt, az Opus Global vezérigazgatója beszélt a Világgazdaság csütörtöki konferenciáján.
A vezérigazgató, elemezve az elmúlt évek gazdasági folyamatait, elmondta:
a Covid-19 világméretű járvány egy sokkal jobb struktúrájú magyar gazdaságot ért el 2020-ban, mint a legutóbbi, 2008-as válságban.
Kiemelte: a kelet-közép-európai régió, ezen belül Magyarország is megerősödve kerülhet ki ebből a krízisből.
Hosszabb távon, 5-10 év távlatában az egyik lehetséges hatásként az inflációs környezet megemelkedésére lehet számítani szerte a világban – mondta a vezérigazgató.
Dzsubák Attila Zsolt kiemelte:
a Scope Ratings augusztus végén megerősítette a OPUS GLOBAL Nyrt. BB/stabil kibocsátói minősítését. A társaság által 2019-ben az MNB Növekedési Kötvény programjában, összesen 28,6 milliárd forint értékben kibocsátott kötvényre is fenntartották a korábbi BBB minősítést.
A Scope Ratings értékelése szerint a holding továbbra is ellenállóképes a makrogazdasági visszaesésekkel szemben a mostani helyzetben is.
Hangsúlyozta:
a Hunguest Hotel kivételével, a holdingot ért hatások nem jelentősek, mivel a másik három tevékenységi terület nem érzékeny a ciklikus hatásokra, azokon a hosszú távú tendenciák érvényesülnek.
A vezérigazgató rámutatott: a minősítések tükrözik az OPUS GLOBAL konzervatív és hosszú távú, a vásárlásra és építkezésre alapuló befektetési stratégiáját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.