BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jól hangzik, de vajon tényleg megéri-e a távmunka?

A home office-juttatások elmaradtak az amerikai munkavállalóknak.

A távmunkáról készített kutatást az Egyesült Államokban a Paychex Worx portál. Az ezer fő megkérdezésével végzett felmérés célja az előnyök és a hátrányok feltárása, valamint a céges juttatási csomagok összevetése volt. Bár a pandémia óta sokan annyira megszerették a home office-t, hogy alig akarnak visszatérni az irodába, a szabadságnak ára van. Ráadásul a munkaadók többsége még mindig nem szereti a távmunkát, Elon Musk például egyenesen elfogadhatatlannak tartja, és most a recesszió is szűkíti a home office-lehetőségeket. Ha valakinek az állása múlik rajta, akkor inkább bejár dolgozni.

Az amerikai munkavállalók 55 százaléka kifogásolta, hogy a távmunka ideje alatt, a foglalkoztatója nem emelte a juttatási csomagját, pedig otthon több energiát fogyasztottak, és olykor többet is dolgoztak. 

Akik kaptak távmunka-támogatást, jutalmat vagy más ösztönzőt, 77 százalékuknak növekedett a munkáltatójuk iránti lojalitása.

Távmunka
Fotó: Shutterstock

A vállalatoknak, amelyek változtattak a juttatásokon, a háromnegyedük kérte ki a dolgozók véleményét, hogy mire lenne szükségük, vagy mi motiválná őket. Ennek többek között az is volt a célja, hogy összetartsák az online térbe szorult közösséget, akiket a korlátozások miatt nem tudtak csapatépítőkkel vagy pluszszolgáltatásokkal ösztönözni. Meglepő módon viszont pont a nagyvállalatok voltak a legszűkmarkúbbak a juttatásokkal, akinek több forrás állt rendelkezésére, mint a kisvállalkozásoknak. 

A home office-ban dolgozók nagy része rugalmas időbeosztással élhetett, és voltak olyan cégek, amelyek teljesítménybónuszt is osztogattak a legjobb dolgozók között. A felmérésben résztvevők elmondták, mit várnak a munkaadóktól: 31 százalékuk szeretne távmunkapótlékot, és 30 százalékuk az internet költségének megtérítését. A havidíj ugyanis 47 és 69 dollár között van.

Otthonuk irodává alakítására is többen pályáztak támogatásért, hogy kellemesebb legyen a munkakörnyezet.

A fialatok és az idősek is egyetértettek abban, hogy érdemes lenne átállni a négynapos munkahétre, 

inkább keményebben dolgoznak négy napot, de szívesebben töltenék a hétvégét hosszabban.

Megváltozott a munkáról való gondolkodás is, előtérbe került a hatékonyság és a produktivitás, ami már jobban számít, hogy valaki az irodában töltse az idejét. A cikk írója megjegyzi, hogy a munkáltatóknak időről időre felül kell vizsgálniuk a juttatási csomagjaikat, ha hosszú távon is elkötelezett dolgozókat szeretnének a cégnél látni. 

Adómentesen segíthet a munkáltató az emelkedő rezsidíjak miatt, mutatjuk hogyan

A munkáltatók és munkavállalók most komolyabban megfontolják a távmunkavégzéssel összefüggésben adható költségtérítést.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.