Számos nemzetközi felmérés születik arról, hogy a hagyományos álláspont szerinti férfias műszaki iparághoz tartozó szakmák területén az információs technológiai iparág az, ahol elsőként tűntek el a női és férfi munkaerő közötti munkahelyi egyenlőtlenségek. Ezt a technológiai cégeknél dolgozó férfiak túlnyomó többsége alá is támasztja. Továbbá a nők karrierje szempontjából a technológiai iparban a legkedvezőbbek a kilátások, hiszen ezen a területen gyakori, hogy vezetői szintig jutnak.
Az iparágban dolgozó nők azonban vitatják, hogy ez valóban így lenne, és sokuk szerint több tényező is akadályozza az egyenlő bánásmódot.
Az egyik ilyen ok, hogy a témában megkérdezett férfiak többsége nincs tudatában ezeknek az egyenlőtlenségeknek. Ezenkívül még mindig kevés a nő a technológiai szektorban, valamint ezeknél a cégeknél nem tesznek megfelelő intézkedéseket a nemek közötti egyenlőtlenség kezelésére.
A nemi alapon történő különbségtétel nemhogy lassan kikopna a köztudatból, egyre inkább nő. Ezt állítja a McKinsey & Co. vezetési tanácsadó cég is, amely szerint a nők 22 százalékos arányban vannak jelen a technológiai szektor európai vállalatainál, és az előrejelzések sem ígérnek pozitív változást, hiszen a cég szerint 2027-re ez az arány 21 százalékra csökkenhet — írta az Euronews Next.
A vállalatoknak az egyenlőtlenségek leküzdése érdekében elsősorban több nőt kell alkalmazniuk, a döntéshozói pozíciókba is aktívabban be kell vonni őket, valamint ha a fizetésekről van szó, nem elfogadható a nemek közötti különbségtétel – mondta Anna McDoughall, az Axel Springer National Media & Tech termék- és mérnöki igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.