Leállt a teqball biatorbágyi gyára, a továbbiakban bérgyártással foglalkozhat az üzem, de az sem kizárt, hogy a későbbiekben visszatérnek a teqballasztalok gyártásához is – erősítették meg a Világgazdaságnak, miután a Telex megírta, hogy a Gattyán György érdekeltségébe tartozó, teqballfelszerelést gyártó üzemből szinte az összes dolgozót elbocsátották.
Nemes Tamás, a Docler Holding kommunikációs vezetője lapunknak elmondta, hogy
a biatorbágyi gyár 65 munkatársából összesen 40 embert küldtek el. Hozzátette, hogy a cégcsoport tovább akarja erősíteni a sportág nemzetközi terjeszkedését.
A Borsányi Gábor és Huszár Viktor által kifejlesztett, teqball nevű labdajáték lényege, hogy egy meghajlított felületű asztalon akár lábbal, kézzel vagy ütőkkel is lehet játszani. Az új magyar sportágba a Docler Holding fektetett be, majd Gattyán György milliárdos üzletember lett a labdajáték stratégiai üzletágáért felelős vezető.
Információink szerint a magyarországi teqball-gyártásnak a leállítására azért volt szükség, mert
a cég fókuszában jelenleg az amerikai és az ázsiai piac szerepel, így a továbbiakban a már meglévő amerikai bérgyártással folytatják majd a munkát. Sőt, annyi teqball-asztalt gyártottak itthon, amellyel bőségesen kielégíthetik a hazai és az európai keresletet is.
Korábban a Világgazdaság megírta, hogy a Huszár Viktor azért távozott a Gattyán György-féle Megoldás Mozgalom (MEMO) éléről, mert már egy éve nem tudott foglalkozni az általa is kifejlesztett teqballal, miközben a játékfejlesztőknek a célja, hogy minél előbb az olimpiai játékokon is bemutatkozhasson a labdajáték. A jövőben csak erre akar koncentrálni majd Huszár, aki korábban maga rajzolta meg a magyar játék kinézetét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.