Kórházat bombáztak (...), iskolát bombáztak (...)
– mondta Haszan Róháni a koalíció légicsapásaira utalva. Hangsúlyozva, hogy ezzel szemben a húszi válasz egy ipari létesítmény elleni támadás volt.
„Tanuljanak a leckéből!” – tette hozzá az iráni minisztertanácsban elhangzott beszédében, amelyet az IRIB iráni állami televízió is közvetített.
Róháni mindazonáltal ismét hangsúlyozta: Teheránnak nincs köze az incidenshez, és továbbra sem akar konfliktust a térségben.
Szerdán Amir Hatami iráni védelmi miniszter is tagadta, hogy Iránnak köze lenne az Aramco elleni támadásokhoz, és a szaúdi-jemeni konfliktussal hozta összefüggésbe az incidenst.
Keddi Twitter-bejegyzésében Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter úgy vélte: az Egyesült Államok elrugaszkodik a valóságtól, amikor Teheránt teszi felelőssé az Aramco elleni támadásokért.
Az Aramco két olajterminálját szombaton érték dróntámadások, fennakadásokat okozva a szaúdi olajkitermelésben és az exportban is.
Az incidenssel kapcsolatban Rijád vizsgálatot indított, és ehhez az ENSZ-től is segítséget kért.
Noha a húszik jelentkeztek a támadások elkövetőiként, Washington továbbra is Teheránt vádolja vele. Az iráni vezetés korábban többször jelezte, hogy támogatja a húszikat, de pusztán politikailag. Tagadta, hogy katonailag is segítené a lázadókat.
Rijád szerdán bejelentette, hogy a nap folyamán „tárgyi bizonyítékokat” mutat be, igazolandó, hogy a támadások hátterében valóban Teherán áll. A SPA szaúdi állami hírügynökség továbbá azt közölte, hogy Szaúd-Arábia csatlakozik ahhoz a misszióhoz, amelyet az Egyesült Államok hozott létre a Perzsa(Arab)-öböl hajózási útvonalának védelmére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.