Japán fontolóra veszi egyes atomreaktorok üzemben tartását a jelenlegi 60 éves korláton túl is, mivel az ázsiai ország egyre inkább az atomenergiára összpontosít az energiaellátásának megoldásaként – számolt be a Bloomberg.
A kereskedelmi minisztérium hétfőn közzétett dokumentuma szerint az atomreaktorok hosszabb működtetésének lehetőségét vizsgálják, a reaktorokat gyakran évekre leállítják, hogy az ország nukleáris felügyelősége ellenőrzéseket végezhessen rajtuk.
A javaslat azért született, mert
Japán közvéleménye és kormánya egyre jobban támogatja az atomenergia felhasználását, annak ellenére, hogy 2011-ben Fukusimában atomerőmű-baleset történt.
Az importtól függő ország idén a fosszilis tüzelőanyagok magasabb áraival küszködött a gyenge jen mellett Oroszország Ukrajna ellen indított háborúja miatt. A japán kormány ismételten arra kérte az embereket, hogy tegyenek lépéseket a villamosenergia-fogyasztásuk korlátozása érdekében. Augusztusban Kisida Fumio miniszterelnök azt mondta, hogy
a kormány megvizsgálja az új reaktorok fejlesztését és építését, és jövő nyártól további hét, üresen álló reaktor újraindítását tűzi ki célul.
A kereskedelmi minisztérium javaslatai azt is előírják, hogy új, következő generációs atomreaktorokat építsenek azokon a helyszíneken, ahol a meglévő blokkokat majd leállítják. A Mitsubishi Heavy Industries közösen fejleszt egy könnyűvizes reaktort négy másik japán energiatermelővel, a Hitachi és a General Electric együttműködésével pedig új reaktormodellt fejlesztenek.
A japán atomreaktorok is segíthetnek Európa energiaellátásábanEgy atomreaktor újraindítása évi egymillió tonna LNG-kapacitást szabadítana fel a világpiacon. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.