Március 1-jén volt ötven éve, hogy a legendás Pink Floyd zenekar megjelentette a Dark Side of the Moon című albumát. Az évfordulóról megemlékező lapok persze tisztelettel emlékeznek a korszakos remekmű előtt, de azt azért furcsállják, hogyan vált minden idők egyik legnagyobb példányszámban elkelt albumává a Dark Side (becslések szerint különböző hanghordozókon 50 millió példányt adtak el máig), mivel a lemez tele van komor, elgondolkodtató dalokkal az őrületről, a halandóságról, a kapzsiságról.
A rajongók egy része egyébként nem a Dark Side-ot tartja a Pink Floyd legjobb albumának, mindenesetre az 1973-as megjelenés után 14 éven át (miközben sorrá váltották egymást a zenei stílusok, a punk, a diszkó, a korai hip-hop, és a végén még az MTV is megjelent) szinte végig rajta volt a Billboard top 200-as listáján.
A zenekar természetesen nem hagyja ki a ziccert, és még egy bőrt lehúz a legendás albumról: az évfordulós box-set már most előrendelhető, a március 24-én megjelenő csomag a Pink Floyd hivatalos oldalán 106 ezer forintért rendelhető meg, tartalmazva szinte mindent, amire egy zenerajongó csak vágyhat, eredeti és újrakevert verziókat, élő felvételeket, több booklettel, mindenféle formátumban, blu ray-től, a DVD-n át, CD-től a vinilekig.
A Dark Side of the Moon a Pink Floyd nyolcadik albuma, amelynek dalait a rádiók is örömmel játszották, a komor szövegek ellenére, lásd Time: „Minden napfelkelte egy nappal közelebb visz a halálhoz.” A Hard Rock Magazin így emlékezett az albumra:
Nem a rock, hanem a zene történelmének egyik legnagyobb példányszámban elkelt és legnagyobb hatású lemeze, a mai napig nagyon sokan veszik meg.
Az Under the Radar azt írja, a The Dark Side of the Moon még most is kifejezetten élénk műalkotás, amelynek jellegzetes „csendes kétségbeesése” és „sötét előérzete” egy helyről származik: ez az együttes gyötrelmes elválása az alapító tagtól és a pszichedelikus rock korai alakjától, Syd Barrett-től.
A Dark Side of the Moon minden idők negyedik legtöbb példányban eladott albuma. Története 1971-ben kezdődik egy lepukkant nyugat-londoni stúdióban, amikor a zenekar 12 napot töltött a Decca Studios próbatermében, a londoni West Hampsteadben található Broadhurst Gardensben. Eclipse címmel dolgoztak egy zenei összeállításon - amelyből idővel a Dark Side Of The Moon lett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.