Öt epizódból álló limitált animációs sorozatot készített a Toyota, melynek főhőse lelketlen önvezető autókkal, valamint az azokat gyártó cég vezérigazgatójával veszi fel a harcot.
A Toyota régóta ápol jó kapcsolatot a japán rajzfilmgyártással, az animével: 1998-ban indult el és egészen 2014-ig készült az illegális utcai autóversenyzésről szóló kultikus sorozat, az Initial D, amely megismertette az Y generációval a Toyota AE86-ot, de szerepelt benne a 80-as és 90-es évek összes sportos Toyotája az MR2-től a Celica GT-Fouron keresztül a különböző Supra-generációkig, mégpedig tökéletesen valósághű ábrázolással – írja a Smarter Média.
A japán autógyártó az Initial D stílusában most elkészítette a saját animesorozatát, a Gripet, amellyel a modern Gazoo Racing sportmodelljeit kívánja népszerűsíteni.
A Grip: egy Toyota-történet című sorozat öt rövid epizódból áll, amelyeket február 26-tól a Toyota USA YouTube-csatornáján és az anime weboldalán lehet megnézni. Minden héten új epizódot töltenek fel ezekre a felületekre.
A Long Beach-i székhelyű Intertrend marketingügynökség által készített anime az autómárka Gazoo Racing motorsportrészlegét és annak jelenlegi autókínálatát veszi alapul, hogy a fiatal, Z generációs ázsiai-amerikai közönséget megszólítsa.
Az anime a tökéletes csatorna e közönség számára, mert egy olyan történetmesélési platformot használ, amely nem megszokott egy reklámkampányban
– mondta az Intertrend stratégiai és kreatív ügyvezető igazgatója, Matthew Choy.
A sorozat a főszereplőt, Jae Kangot és csapatát követi, akik egy futurisztikus metropoliszban száguldoznak, amelyet a fiktív, SynthCorp nevű technológiai óriáscég irányít. A leírás szerint az anime egy olyan korban játszódik, amikor a vezetés izgalmát a SynthCorp már szinte teljesen kiirtotta, a vállalat vezérigazgatója, a gonosz dr. Synth ugyanis egy hatalmas önvezető járműflottát irányít, amelyről sikeresen meggyőze a közvéleményt, hogy biztonságosabb és hatékonyabb a hagyományos autóknál, de az igazi célja, hogy sokkal ellenőrzöttebbé tegye a társadalmat.
Az önvezető autók nem nyerik el mindenki tetszését, nemrég a Google egyik önvezető autóját gyújtotta fel a tömeg. Az autónak először csak a szélvédőit törték be, ám később egy rá eső tűzijáték felgyújtotta. Mind a Waymo, mind a helyi tűzoltók szerint tűzijáték okozta a tüzet. Az önvezető autó nem szállított utasokat az incidens idején.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.