Egy kínai cég Szlovákiában kifejlesztett és sikeresen tesztelt repülőautó-technológiát vásárolt.
A BMW-motorral és hagyományos üzemanyaggal hajtott AirCar 2021-ben 35 percet repült két szlovákiai repülőtér között – írja a BBC, hozzátéve, a le- és felszálláshoz a repülőgépek kifutópályáit használta.
A járműnek kicsivel több mint két percre van szüksége, hogy átalakuljon repülőgéppé.
A kínai Hebei Jianxin Flying Car Technology Company bejelentette, hogy elkezdi a tervek alapján legyártani a repülő autókat, ráadásul már a tesztekhez is kijelölte a helyszínt. A cangzhou-i székhelyű vállalat egy repülőteret és egy oktatóiskolát is felépített, hogy teljesen kihasználhassa az AirCarban rejlő lehetőségeket.
A kínai technológiai fejlesztések főként két területre összpontosítanak: az elektromos járművek mellett a repülés forradalmasításán dolgoznak. Egy másik kínai cég, az Autoflight például utasszállító drónokkal hajtott végre tesztrepüléseket két város között. A tesztutak egy 3 órás autóutat 20 percre rövidítettek le. Fontos, hogy ezeken a tesztrepüléseken utasok még nem vettek részt.
Az nem derült ki, hogy a szlovák Klein Vision mennyi pénzért vált meg az AirCartól. A cég még 2022-ben kapott légialkalmassági bizonyítványt a technológiára a szlovák közlekedési hatóságtól. Ennek ellenére a repülő autók gyakorlati alkalmazása még messze van.
A brit kormány például arról beszélt, hogy 2028-ra válhatnak rendszeressé az égen a repülő taxik.
A repülő autók korszakának nem technológiai, hanem jogszabályi akadályai vannak. A törvényhozóknak rengeteg munkába telik még, hogy olyan jogi környezetet alkossanak, ami alkalmas lesz a repülő autókat integrálni a társadalmakba.
Hivatalos: elkezdi a repülő autók gyártását a Suzuki – videóA Suzuki és a SkyDrive elindította a repülő autók gyártását Japánban. A jellemzően 10-15 kilométeres távolságok megtételére tervezett SD-05-öt várhatóan légitaxiként használják majd, első körben Oszakában. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.