Ismét elkészítették a személyes pénzügyi indexet, amely megmutatja, hogy melyek azok az országok, ahol hosszú távon a legolcsóbb a megélhetés a külföldiek szerint. A lista élén már negyedik éve ugyanaz az ország áll – derült ki a kutatást végző InterNations tanulmányából.
Az InterNations a felmérés résztvevőit arra kérte, hogy három területen rangsorolják a személyes elégedettségüket:
Egy ország akkor kerülhetett fel a listára, ha legalább 50 expatrióta, azaz huzamosabb ideig az anyaországán kívül élő személy értékelte. Idén 53 úti cél szerepel a listán.
A tíz országból kilenc már 2023-ban is az összeállítás élbolyában szerepelt. A top 10-ből egyedül Malajzia szorult ki, amely tavaly az 5., idén viszont már csak a 11. lett. A délkelet-ázsiai állam helyét Brazília foglalta el, amely nyolc helyet ugrott előre egyik évről a másikra. A top 10-ben szereplők közül hat ország található Ázsiában, a maradék négy ország pedig Latin-Amerikát képviseli.
Vietnám idén toronymagasan végzett az első helyen. A válaszadók 86 százaléka szerint a megélhetési költségek kedvezők, ezen belül 50 százalékuk szerint nagyon kedvezők. A globális átlag ezzel szemben 40, illetve 12 százalékot mutat. A Vietnámban élő külföldiek 68 százaléka értékelte úgy, hogy bőven jól kijönnek a jövedelmükből, az összes országot tekintve ez 41 százalék. Összességében pedig 65 százalék elégedett a pénzügyi helyzetével, szemben a globális 54 százalékkal.
A vietnámi válaszadók 19 százaléka állította, hogy bruttó jövedelme legalább 150 ezer amerikai dollárnak felel meg, míg globálisan csak 10 százalék mondta, hogy a keresete eléri ezt az összeget.
Magyarország az 53 szereplős lista 27. helyén szerepel, a rangsor második felének elején, így azon országok közé tartozik, ahol inkább drágább a megélhetés a válaszadók szerint.
44. Kuvait
45. Törökország
46. Bahrein
47. Új-Zéland
48. Szingapúr
49. Norvégia
50. Írország
51. Egyesült Királyság
52. Finnország
53. Kanada
Míg 2023-ban Kanada a 48. helyet szerezte meg az 53-as listán, idén már az utolsó helyre csúszott. Az ott élő válaszadók 53 százaléka úgy véli, hogy a háztartás rendelkezésre álló jövedelme nem elegendő a kényelmes élethez. Ebben a kérdésben a globális átlag 30 százalék.
Összességében a kutatásba bevont, Kanadában élő külföldiek 66 százaléka sokallja a kiadásokat, 25 százalék szerint pedig nagyon sokba kerül a megélhetés. Világszerte az adott ország kapcsán átlagosan 39, illetve 9 százalék gondolkodik így.
Egy spanyol expatrióta úgy fogalmazott, hogy
a megélhetési költségek őrülten magasak. Egy vacsorára vagy italra elmenni luxusnak tűnik.
Genf, Zürich: városok Európában, ahol alig lehet megélni – íme a világ tíz legdrágábbjaIdén is publikálták a legmagasabb megélhetési költségeket követelő világvárosok rangsorát. A top 10 drága városok listáján ezúttal nincs nagy meglepetés. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.