Az egyik legnagyobb üzleti tanácsadó, a Deloitte mesterséges intelligenciával küzd a nagy fluktuáció és a felesleges munkahelyek ellen. A vállalat szeretné elkerülni, hogy a jövőben rövid időn belül sok új munkavállalót vegyen fel és bocsásson el.
A Deloitte az elmúlt két évtizedben óriásira duzzadt, immár 457 ezer főt foglalkoztat világszerte. A könyvvizsgáló cég nagyobb arányban vett föl új munkavállalókat, mint ahogyan maga a vállalat növekedett az elmúlt években. A cég megállítaná ezt a tendenciát.
Ennek legújabb eszköze pedig a mesterséges intelligencia, amely folyamatosan értékeli a dolgozók készségeit, és megállapítja, hogy kit milyen munkakörben érdemes alkalmazni. Sőt, az algoritmus azt is meghatározza, hogy a jövőben melyik területen kell több ember, és melyiken kevesebb.
A vállalat azután vezette be az új értékelési rendszert, hogy idén párhuzamosan több ezer új munkavállalót felvett és elbocsátott, mert a különböző tevékenységi területeire eltérően alakult a kereslet.
Ráadásul nem kis összegbe kerül a foglalkoztatás. Az alkalmazottak fizetése és juttatásai a bevételek 55,4 százalékát tették ki a június 3-án zárult pénzügyi évben, ez a legmagasabb szint az elmúlt nyolc évben. Nem meglepő, hogy a Deloitte újra alkalmazni kezdte a világjárvány évei előtt használt szigorú teljesítményértékeléseket a nem megfelelő munkavállalók kiszűrésére – számolt be a Financial Times.
A tanácsadói szektor más, nagyobb szereplői is bevetnek mesterséges intelligenciát. Ők a generatív algoritmust az ismétlődő és időigényes feladatokra alkalmazzák, de hasonlóan a Deloitte-hoz, ők is szeretnék elérni, hogy optimálisan használják-e a munkaerőt – írja a Bloomberg.
A kockázatok ellenére a nagyvállalatok aktívan használják a mesterséges intelligenciátA magyar vezető vállalatok nagy része már aktívan alkalmaz mesterséges intelligenciával ellátott megoldást, számos szervezet pedig a következő három évben tervezi ennek bevezetését – derül ki a Deloitte legújabb kutatásából, amely a mesterséges intelligencia hazai helyzetéről nyújt teljes képet. A Deloitte minden évben elemzi a technológiai szektor globális fejlődését, valamint a következő évek fejlődési irányait meghatározó trendeket. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.