A kormány éppen egy évvel ezelőtt vette meg a XI. kerület Dobogó nevű részén azt a hatalmas területet, amelyre a dél-budai szuperkórházat szánja. A telek a főváros nyugati kapujában, a vasút és az M1-M7-es autópályák, valamint a régi 7-es országút találkozásánál fekszik, közeli kapcsolatban a 4-es metró végállomásával és a buszpályaudvarral. A közelben még kisrepülőtér is működik.
Magyarország egyik legnagyobb multimodális közlekedési csomópontja nemcsak a belvároshoz esik közel, de a dél-budai agglomerációból, valamint a közeli nagyvárosokból – Székesfehérvárról vagy Tatabányáról is – 40 percen belül megközelíthető mintegy 250 ezer ember számára. Becslések szerint naponta közel 165 ezren veszik igénybe a 4-es metró kelenföldi végállomását, a vasútállomást és a buszpályaudvart.
A környéken azonban nem a Budai Egészségügyi Centrum az egyetlen fejlesztés. Gőzerővel épül Őrmezőn az egyik legnagyobb hazai ingatlanfejlesztő csoport hatalmas irodafejlesztési projektje, az irodaháztól néhány perc távolságra pedig egy szórakoztató- és bevásárlóközpont. Magyarország harmadik legnagyobb bevásárlóközpontja a plázadizájn legújabb generációját hozza el Budapestre. A háromszintes épületben 200 üzlet kap helyet. Az üzletközpont várhatóan 2020 végén nyitja meg kapuit.
A környék kezd felzárkózni a kerület drágább városrészei mellé. Árnövekedésben már így is kiemelkedik Újbudából: míg a kerület egészében 2013 és 2016 között másfélszeresére (50 százalékkal) nőttek a négyzetméterárak, Kelenföldön az emelkedés a 60-70 százalékot is elérte.
A dinamikus árnövekedés ezt követően is folytatódott. A NAV adatait feldolgozó OTP Lakóingatlan Értéktérkép szerint
a XI. kerület egészében a lakások négyzetméterárai 2016-hoz viszonyítva tavaly és 2018 eddig eltelt időszakában 421 ezer forintról 487 ezerre nőttek (tehát a drágulás 16 százalékos volt).
Az őrmezői lakótelepen a négyzetméterek átlagára mára elérte a 385 ezer forintot, ami 2016-hoz képest 17 százalékos emelkedést jelent. A két másik lakótelepen, a Kelenföldin és a Gazdagrétin az árnövekedés 16, illetve 14 százalékos volt, így ma ezekben a lakóövezetekben 402, illetve 419 ezer forintot kell fizetni a panellakások négyzetméteréért.
„Addig is, ameddig a kórház-, iroda- és bevásárló-központ beruházások elkészülnek, még tovább élénkülhet a kereslet: a környék lakásai immár kedvező befektetési célpontok is egyben. A tulajdonosok már most beárazzák a javuló életminőséget és az infrastruktúrát, a szépülő környezetet. A pályaudvar közvetlen vonzáskörzetében – Őrmezőn és a Kelenföldi lakótelepen – a kerületi átlagot továbbra is meghaladó áremelkedés várható, ugyancsak értékálló környék marad a családi házas Péterhegy is” – jósolja Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.