Kivételes lehetőség, hogy a Váci úti ingatlanfolyosó közepén lévő, a köznyelvben Reno udvarként ismert, mintegy 7,5 hektáros, egykori gázgyári és volt csavargyári területen új városközpont jöhessen létre, ám a fejlesztés léptéke akkora, hogy mindenképp szükség volt új, tőkeerős, ráadásul magas szintű fejlesztési tapasztalattal rendelkező partner bevonására – indokolja a Chi Fu befektetési csoport tulajdonszerzését a Világgazdaságnak Fekete Zoltán, az Optima Befektetési Zrt. vezérigazgatója.
A projekttársaságban 60,4 százalékos tulajdonrésszel rendelkező Chi Fu harmincéves befektetési és alapkezelői tapasztalattal rendelkezik,
projektcégein keresztül több mint 25 milliárd dollár értékű vagyont kezel.
A Pallas Athéné Alapítvány vagyonát kezelő Optima számára a nemzetközi partner belépése egyrészt a befektetés rövid távú megtérülését, másrészt a fejlesztés eredeti koncepció szerinti megvalósulását biztosítja Fekete Zoltán szerint. A szakember emlékeztetett, hogy a területet az Optima Befektetési Zrt. még 2016-ban vette meg 17,2 milliárd forintért (55,2 millió euró). Mivel a mostani adásvételnél már 22,8 milliárd forintra értékelték a telket, az Optima 40 százalékos tulajdonrésze mellett közvetlen befektetése már csak 7,53 milliárd forint.
A Váci úti irodafolyosó Budapest legdinamikusabban fejlődő területe,
közlekedési adottságai jók, de mivel a sugárút menti régi épületek közé beékelődve épülnek az új irodaházak, nemigen van lehetőség arra, hogy a beruházók megtörjék a beépítés zártságát. Erre lényegében csak a Reno udvar és környéke adhat lehetőséget azzal, hogy a Váci út, a Rákos-patak, a Csavargyár és a Cserhalom utca által határolt terület egyben fejleszthető.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.